alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Dünyanın en büyük otomobil mozaiği rekoru Çin menşeli Geely markasına gitti Dünyanın en büyük otomobil mozaiği rekoru Çin menşeli Geely markasına gitti
Haberler Şubat 15, 2021

Dünyanın en büyük otomobil mozaiği rekoru Çin menşeli Geely markasına gitti


Öküz Yılı kutlamaları başladı.

Dünyanın en büyük otomobil mozaiği rekoru Çin menşeli Geely markasına gitti. Çin Yeni Yılı'nı toplamak için 750 adet Geely Emgrand modelini bir araya getiren üretici, yaklaşık 30 saat süren bir uğraş sonucunda istediğini başardı.

Aşağıda görebileceğiniz fotoğraflarda, rekor kıran tasarımı yakından inceleme şansı buluyoruz. 2021 yılının 12 Şubat günü itibariyle resmen giriş yaptığımız Öküz Festivali, Geely tarafından bu şekilde kutlandı.

 

https://cdn.motor1.com/images/mgl/qnz9y/s6/geely-s-guinness-world-record-for-largest-car-mosaic-image.jpghttps://cdn.motor1.com/images/mgl/nJYRl/s6/geely-s-guinness-world-record-for-largest-car-mosaic-image.jpghttps://cdn.motor1.com/images/mgl/QzM0O/s6/geely-s-guinness-world-record-for-largest-car-mosaic-image.jpg

Geely Emgrand'ın Çin'de bulunan hayranları tarafından düzenlenen etkinlikte tam 7.070 metrekarelik bir alan kullanılmış. Bunu Guinness'e girebilmek için yapan üreticinin istediği emele ulaştığını da söylemek gerek.

Guinness Rekorlar Kitabı'ndaki mozaik kurallarına göre mozaiğin görüntüsü yukardan net bir şekilde görünmek zorunda. Araçlar arasında maksimum 20 santim olması gerektiğini belirten Guinness yetkilileri, rekoru kitaba almaya karar vermiş.

Şu sıralarda bol bol yeni rekor açıklaması ile karşı karşıya kalıyoruz. Önce SSC Tuatara'nın hız rekorunu açıklamasının ardından Porsche Taycan'dan da 13 farklı rekor duyurusu gelmişti.

 bir rekor testi yapacağını açıkladı

Oldukça iyi bir 2020 yılını geride bırakan Geely'nin, 2021 yılı planlarının da yavaş yavaş açıklıyor. Bakalım Öküz Yılı, markanın başarılarının devamını sağlayacağı bir yıl olacak mı?Paylaş :

Etiketler

GeelyCmaGeely CMA

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
PTT'nin elektrikli araçları Adalar'da kullanılmaya başlandı
Tümünü görüntüle