alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Türkiye'nin en ucuz arabası piyasaya çıkıyor: Dacia Spring özellikleri ve fiyatı Türkiye'nin en ucuz arabası piyasaya çıkıyor: Dacia Spring özellikleri ve fiyatı
Oto Dünyası Aralık 26, 2020

Türkiye'nin en ucuz arabası piyasaya çıkıyor: Dacia Spring özellikleri ve fiyatı


Dar gelirlileri ve otomobil tutkunlarını sevindirecek bir haber geldi. Fransız markası Dacia'nın yeni elektrikli SUV otomobili Spring, Avrupa'nın ve  Türkiye'nin en uygun fiyatlı aracı olması öngörülüyor. Ülkemizde sıfır araç modelleri arasında en uygun fiyata satılan Fiat'ın Egea modelinden dahi daha uygun fiyata satışa sunulması bekleniyor.

2021 DACIA SPRING ÖZELLİKLERİ

Dacia'nın yeni elektrikli Spring modelinde, fiyatının düşük olması nedeniyle pek fazla bir donanım bulundurmuyor. 3.5 inçlik dijital gösterge paneli sunan aracın geri kalan tüm sistemleri fiziksel olarak kontrol ediliyor.
7 inçlik dokunmatik bir bilgi eğlence sistemi ile birlikte Apple CarPlay ve Android Auto desteği  araçta opsiyonel olarak sunuluyor. Bunun yanı sıra araçta bazı yol tutuş ve kontrol sistemleri, acil durum fren sistemi gibi özellikleri barındırıyor.
 

DACIA SPRING MOTOR VE PERFORMANS

Dacia Spring elektrikli motoru ile 44 bg güç ve 125 Nm tork üretebiliyor. 26.8 kWh'lık bir batarya kullanan araç kullanıcılarına 225 kilometre menzil sağlıyor. 30 kW'lık terminallerde 1 saatten az sürede şarj edilebilen araç, azami 100 km hız yapabiliyor.

 

DACIA SPRING TÜRKİYE FİYATI

Elektrikli SUV otomobil Dacia Spring, 2021 yılının bahar aylarında ülkemizde siparişe satışa çıkacak. Türkiye'de, vergiler vb. giderler dahil edildiğinde 250 bin TLseviyelerinde satılması öngörülüyor.

Dacia Spring, Macaristan'da 17 bin 770 eurodan başlayan fiyatlar ile piyasaya sürülecek. Devlet teşviki hesaba katıldığında fiyat 11 bin euroya kadar düşüyor. Macaistan'da ilk etapta 100 adet Dacia Spring Electric satışa sunulacak.

 

 Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Serdar sun
Ocak 11, 2021
Yanıtla
Ailecek memnunuz ekonomik sınıf , ama fiyatı onunda uçtu altımızda arabamız olmasa artık arabaların en ucuzu bile hayal durumuna getirdi
sezgin Mert
Ocak 3, 2021
Yanıtla
Ne varsa dacia da var , ben yine dacia alacam
Diğer yazılar
2021 Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ne kadar? (MTV hesaplama nasıl yapılır?)
Tümünü görüntüle