alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Chevrolet Camaro 2026'ya kadar değişime girmiyor. Chevrolet Camaro 2026'ya kadar değişime girmiyor.
Oto Dünyası Aralık 29, 2020

Chevrolet Camaro 2026'ya kadar değişime girmiyor.


Son yıllarda satış performansı çok parlak olmayan Chevrolet Camaro, memleketi Amerika Birleşik Devletleri'nde sürekli Ford Mustang'in gerisinde kalıyor. 2020'nin ilk üç çeyreğinde 22.226 adet Camaro satılmış - ki bu veriler, 2019'da aynı sürece göre %39,6'lık bir düşüşü temsi lediyor. Öte yandan Mustang, kötü giden yıla rağmen Camaro'yu satışlarda ikiye katlamayı başarmış.

Bu yüzden Chevrolet'nin efsanevi modeli Camaro'yu emekliye ayırma hamlesini anlayabildiğimizi söylemeliyiz. 2019'dan beridir etrafta dolaşan "fiş çekme" söylentilerine rağmen Chevy, Camaro'ya sürekli güncellemeler ve yeni özel versiyonlar eklemekten geri durmuyor.

Avustralya'dan Wheels, paylaştığı haber ile en azından oradaki Camaro hayranlarının yüreğine su serpmiş oldu. SS ve ZL1 paketleriyle 2021 itibarıyla GM Special Vehicles (GMSV) çatısına geri dönen Camaro, Wheels'a göre 2022 Süper Otomobil Şampiyonası'na katılarak pozitif bir grafik çizecek.

Elektrikli otomobil ve SUV atılımının olduğu bir dönemde Camaro gibi satışları düşen bir spor modelin hayatta kalması biraz zor görünüyor. Dediğimiz gibi, Chevrolet henüz herhangi bir açıklama yapmıyor ancak ömür uzasa bile önünde sonunda Camaro'nun yollardan çekileceğine inanıyoruz.Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Türkiye'nin en ucuz arabası piyasaya çıkıyor: Dacia Spring özellikleri ve fiyatı
Tümünü görüntüle