alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Bu Kış Arabanızda İhtiyacınız Olan 9 Şey Bu Kış Arabanızda İhtiyacınız Olan 9 Şey
Tavsiyeler Ocak 21, 2021

Bu Kış Arabanızda İhtiyacınız Olan 9 Şey


Halihazırda bir acil durum kitiniz varsa, aferin. İlk yardım malzemeleri,takviye kabloları, eldivenler, el feneri, koli bandı, çekme kayışı ve bazı basit aletler gibi temel malzemeler, günlük sürüş için değilse, en azından bir yolculuğa çıktığınızda bagajınızda olmalıdır. . Yolların sulu karla kaplı olduğu zamanlar için dahil edilecek bazı kışa özgü öğeler.

Kar Çorapları
Beklenmedik bir şekilde ekstra çekişe ihtiyaç duyduğunuzda, kar çorapları yerden tasarruf sağlayan, kar zincirlerine geçici bir alternatiftir. Bu kumaş donutlar, sürüş lastiklerinin üzerine kolayca takılır ve sıkışmış bir arabayı çıkarmak veya kaygan bir tepeye çıkarmak için yeterince tutuşu artırabilir.

PowerBank


Yoldayken akıllı telefon vazgeçilmezdir ve günümüzün birbirine bağlı dünyasında birincil kurtarma yolunuzdur. Ancak yardıma ulaşmak için powerbank ihtiyacınız var: Şarj kablosu iyi bir fikirdir, ancak arabadan uzakta veya araç aküsü bittiğinde çalışan daha önceden şarj edilip hazırlanmış bir powerbank daha iyidir.

Yün battaniyeArabanız sığınak sağlar, ancak motoru çalıştırmak istemezsiniz, sınırlı miktarda yakıtınız vardır ve ölümcül egzoz kabine girebilir. Sıcak tutmak için, gerçekten soğuduğunda el ısıtıcılarıyla desteklenen bir battaniye kullanın .

Yol Fişekleri​​​​​​​Pille çalışan ışıklar saatlerce çalışır ve arabanız yol kenarındaysa diğer sürücüleri uyarmak için harikadır. İşaret fişekleri modası geçmiş gibi görünebilir, ancak ortaya çıkardıkları ısı, kar sürülerek gizlenmelerini ve gömülmelerini engeller. Ayrıca, aşırı acil bir durumda, bir ısınma veya yangın sinyali vermek için kullanılabilirler. İşaret fişekleri genellikle paketler halinde satılır; en az üç çubuğa sahip olduğunuzdan emin olun.

Katlanabilir Kürek​​​​​​​Kürekler tüm şekil ve boyutlarda gelir, ancak bu büyük bir yükseltmedir çünkü ihtiyacınız olmadığında küçük bir pakete dönüşür. Ancak bir kar fırtınası sırasında arabanızı tamamen gömülü bulursanız, ona sahip olduğunuz için mutlu olacaksınız

Ön Cam Buz Çözücü​​​​​​​Bazen, özellikle şiddetli kar fırtınaları sırasında, arabanızın ön camının buz çözme stratejisi yetersiz kalıyor. Bu yüzden arabanızda bir kutu buz çözücü bulundurmak çok da kötü bir fikir değil. Kapağı ayrıca bir kazıyıcı görevi de görür. 

El feneri​​​​​​​Kışın erken saatlerde hava kararır, bu nedenle ister gece geç saatte yakalanmış olun ister sadece işten eve giderken - iyi bir el feneri duruma erişmenize yardımcı olacaktır. Bir akıllı telefon kamerası flaşı tamam olsa da, el feneri bulundurmak çok daha mantıklıdır.

İlk Yardım ÇantasıBu, özellikle kışın arabanızda her zaman bulundurmanız gereken yıl boyunca bir üründür. Bandaidlerden travma katıklarına kadar ihtiyacınız olan her şeye sahip.

SUOlmazsa olmaz diyebileceğiniz tek şey su. Öngörülemeyen bir gecikmeden kaçınmanız için etrafınızda bol miktarda H20 olduğundan emin olun.

 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
En Ucuz Spor Arabalar 2021
Tümünü görüntüle