alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
BMW bu yıl elektrikli araç satışlarını ikiye katlamayı hedefliyor BMW bu yıl elektrikli araç satışlarını ikiye katlamayı hedefliyor
Oto Dünyası Ocak 16, 2021

BMW bu yıl elektrikli araç satışlarını ikiye katlamayı hedefliyor


Üretim bu yıl başlar BMW iX amiral gemisi elektrik geçit ve i-4 elektrikli sedan lansmanı geçen yıl üstüne BMW iX3 geçiti satışlarını artırmak için yardımcı olacak ve bir pilli Mini, BMW söyledi açıklamada Cuma günü .
BMW, 2023 yılına kadar sunduğu elektrikli araç sayısını 25 modele neredeyse ikiye katlamayı planlıyor. Bunların yarısından fazlası tamamen elektrikli olacak.BMW ayrıca, plug-in hibritler de dahil olmak üzere elektrikli araç satışlarında 2020'ye göre yüzde 50 artış hedeflediğini söyledi.


Tam elektrikli araçları için satış hacmi vermedi, ancak Salı günü yayınlanan 2020 verilerinde otomobil üreticisi, geçen yıl yaklaşık 193.000 tam elektrikli ve takılabilir hibrit otomobil sattığını söyledi.
Tesla, 2020'de müşterilerine tamamı elektrikli olan 500.000'in biraz altında araç teslim etti.

BMW Group şu anda, 74 pazarda satılan, tamamen elektrikli veya takılabilir hibritler olmak üzere 13 elektrikli model üretiyor.

Bmw elektrikli otomobil

BMW Salı günü yaptığı açıklamada, elektrikli otomobillerin küresel satışlarının 2020'de yüzde 32 arttığını ve Avrupa'daki satışlarının yüzde 15'ini oluşturarak şirketin geçen yılki Avrupa Birliği emisyon hedeflerine ulaşmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Emisyon hedeflerinin yanı sıra, artan sayıda ülke, 2030'dan itibaren yeni fosil yakıtlı araçların satışını yasaklayarak otomobil üreticilerine elektrikli araçlar geliştirmeleri için baskı ekleyecek.


 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Kadınların Araba Seçerken Etkilendikleri Özellikler
Tümünü görüntüle