alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
BMW 3 Serisi, 5 Serisi yeni giriş seviyesi plug-in hibrit seçenekleri kazanıyor BMW 3 Serisi, 5 Serisi yeni giriş seviyesi plug-in hibrit seçenekleri kazanıyor
Oto Dünyası Ocak 27, 2021

BMW 3 Serisi, 5 Serisi yeni giriş seviyesi plug-in hibrit seçenekleri kazanıyor


BMW'nin elektrikli model yelpazesi, 3 Serisi ve 5 Serisi'nin yeni giriş seviyesi plug-in hibrit versiyonlarının eklenmesiyle genişledi . 

Mart ayında Alman bayilerine giden ancak şu anda Birleşik Krallık'ta lansmanı yapılmayan yeni 320e ve 530e  , şirketin elektrikli model satışlarını bu yıl 2020'ye kıyasla% 50 artırma hedefinin bir parçası olarak mevcut 330e ve 530e modellerinin altında yer alacak .

BMW Group, Mart ayından itibaren plug-in hibrit güç aktarma organlarına sahip 15 BMW modeli ve bir Mini model ( Countryman) ve 2023 yılına kadar 25 ayrı model sunacak. Elektrikli olmayan muadillerinde olduğu gibi, '20-badged modelleri de 330e ve 530e'den daha az güç barındırıyor ancak aynı zamanda daha az maliyetli olacak. 

İki model, 161bhp 2.0 litrelik turboşarjlı bir benzinli motoru, 201bhp ve 258lb ft'lik birleşik çıktılar için bir elektrik motoruyla eşleştirecek.Sürücü, her iki motordan sekiz vitesli bir otomatik şanzıman aracılığıyla arka aksa standart olarak gönderilir, ancak Touring versiyonu 320e'nin dört tekerlekten çekişli versiyonu satışa sunulacak. Arka koltuğun altındaki 12.0kWh lityum iyon pilde depolanan güçle, yeni giriş seviyesi PHEV'ler 25 ila 35 mil arasında yalnızca elektrikli menzile sahip ve% 80 doldurma için 3,7kW hızlarda şarj edilebilir. 2.6 saatlik zaman. 

Teknik özelliklere bağlı olarak, yeni 320i resmi olarak WLTP kombine çevriminde 128-217mpg kapasitesine sahipken, 520e 149-217mpg toplayacak. 

320e sedan 7,6 saniyede 0-100 km / s hızlanırken, station arkadan çekişli biçimde 7,9 saniye veya xDrive görünümünde 8,2 saniye sürer. Daha büyük 520e sedan, 7,9 saniyede aynı zemini ve 8,2 saniyede emlakı kaplar. 

Her biri standart olarak, sürücülere 'eDrive Bölgesi' dahil olmak üzere çeşitli dijital hizmetlere erişim sağlayan BMW'nin yeni Live Cockpit Plus bağlantı yazılımıyla birlikte gelir. Platform, 80'den fazla Avrupa kentinin belirlenmiş bölgelerinde otomobili otomatik olarak EV moduna geçirmek için coğrafi eskrim kullanıyor, bu da kentsel alanlarda emisyonları ve gürültüyü azaltmanın yanı sıra yakıt israfını en aza indirmeye yardımcı oluyor. 

BMW Puan programı, elektrik gücüyle gidilen her kilometre için sürücüleri ödüllendirerek, daha sonra BMW genel şarj cihazlarında krediye dönüştürülebilecek puanlar verir. 
 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Yeni Nissan Qashqai, elektrikli olarak karşımıza her an gelebilir
Tümünü görüntüle