alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
BMW 218i Cabrio BMW 218i Cabrio
Oto Dünyası Nisan 7, 2021

BMW 218i Cabrio


Küçük dosttan büyük hareket.

Güncel BMW 2 Serisi'nin geniş bir aile olduğunu belirterek haberimize başlıyoruz. Pek çok segmente yayılan 2 Serisi, M2 CS ile birlikte nihai formuna da ulaşmış durumda. Fakat bugün elimizde oldukça standart 1.5 litrelik ve 135 bg güce sahip bir model mevcut. Peki ama bu model asfalt üzerinde nasıl bir performans sergileyecek? İşte bu sorunun cevabı DRYPS ekibinden geliyor.

 2 Serisi Cabriolet, bu küçük motoruna rağmen 198 km/sa hıza ulaşmayı başarıyor. Bu hızlanma tahmin edebileceğinizden daha uzun sürse de aracın bu rakama ulaşabilmesi mutlu edici.

 

Yeni nesil 2 Serisi'nin testlerinin ise Kuzey yarımkürede devam ettiğini belirtelim. Şimdilik motor seçenekleri hakkında çok fazla şey bilmediğimiz standart modelin coupe ve convertible versiyonlarının arkadan itişli olacağı ise açıklanmıştı.

Tabii ki 2 Serisi kendisine özel bir M versiyonuna da kavuşacak. Daha önce duyduğumuz iddialara göre bu model, M3/M4 ikilisinde bulunan S58 kod adlı motorun biraz daha güçsüz versiyonu ile gelecek. 3.0 litrelik bu motorun en az 400 bg güç ve 550 Nm tork ile gelmesi bekleniyor. Buna ek olarak modelin manuel şanzıman seçeneği sunacağını da hatırlatalım.

Yeni nesil 2 Serisi ailesi hakkında ilerleyen günlerde çok daha fazla şey öğrenebileceğiz. İddialara göre standart versiyon bu yıl içerisinde tanıtılmış olacak.Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Caddeye ralli dinamikleri getiren Hyundai i30 N için bir modifikasyon
Tümünü görüntüle