alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
BMW, 2021'de motosiklet pazarında da parlıyor BMW, 2021'de motosiklet pazarında da parlıyor
Haberler Ocak 23, 2021

BMW, 2021'de motosiklet pazarında da parlıyor


Efsanevi BMW Motorrad R 32 ve R'nin kökleri, 2020 yılında Türkiye'de piyasaya sürülecek beş yeni BMW R 18 modeline dayanacak.BMW Motorrad'ın yeni BMW R 18 Classic modelinin de 2021'de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

BMW Motorrad, meraklılarına yeni BMW R 18'in farklı modellerini de gösterecek ve R 18 serisini genişletmeye devam edecek. Ayrıca ikonik GS modelinin "40 yıllık GS Sürümü" özel serisi, Borusan Otomotiv yetkili bayilerinde yıl boyunca devam edecek.

BMW Motorrad'ın "RT" kısaltması, 40 yılı aşkın süredir dinamik bisiklet yolculuğu dünyasında yer almaktadır.

Marka, bu durumun gelecekte de devam etmesini sağlamak için R 1250 RT'de kapsamlı değişiklikler ve yenilikler yaptı.

BMW ShiftCam teknolojisini kullanan boxer motor ile BMW 1250 RT, 7750 rpm'de 136 beygir gücü ve 6250 rpm'de 143 Nm tork üretebilir. 3 farklı sürüş moduna ek olarak BMW R 1250 RT, BMW Motorrad'ın yeni nesil ABS Pro sistemi ile standart olarak gelir.

Ayrıca "ECO" modu ile daha düşük tüketim değerleri elde edilebilir ve yakıt tasarrufu sağlanabilir. BMW R 1250 RT'nin göstereceği bir diğer önemli yenilik, akıllı telefon entegrasyonu ve navigasyon işlevlerine sahip 10,5 inç TFT ekran ve ilk kez tur motosikletlerinde Aktif Seyir Kontrolü (ACC) donanımı değiştirilecek.

S 1000 R'ın, S 1000 RR’dan gelen yeni sıralı 4 silindirli motor, 5 kilogram daha hafif yapısıyla ön plana çıkıyor.

Sınıfındaki en hafif motosiklet olan BMW S 1000 R, 11000 dev/dak’da 165 beygir güç ve 9250 dev/dak’da 114 Nm tork üreterek performans konusunda referans noktası olmayı başarıyor.

Motorun daha fazla yük taşıma görevi üstlendiği "Flex Frame" özelliğine sahip yeni geliştirilmiş süspansiyon, sürücülerin dizlerini gövdeye daha yakın tutmalarına olanak sağlıyor.

BMW S 1000 R, kullanıcılara güvenli ve konforlu sürüş keyfini en uygun şekilde sunmak için "Yağmur", "Yol" ve "Dinamik" olarak adlandırılan üç sürüş moduna sahiptir.

Tamamen yapılandırılabilir "Dynamic Pro" modu zengin ayar işlevlerine sahiptir ve kalabalıktan sıyrılmak için "Pro Sürüş Modları" seçeneğinin bir parçasıdır. Yeni S 1000 R, "motor freni" işlevi, motor direnci tork kontrolü (MSR) ve "profesyonel sürüş modu" ile "güç göbeği" işlevini içerir. "Profesyonel Sürüş Modu" seçeneğinin bir parçası olarak

Dinamik Fren Kontrolü (DBC), acil durum frenleme işlemleri sırasında sürücüye ek destek sağlar.

Yeni BMW M 1000 RR, S 1000 RR'yi temel alır ve daha yüksek performans ve daha hafif yapı ile BMW M modelinin gücünü temsil eder.

Aerodinamik, BMW M 1000 RR'nin geliştirilmesinde önemli bir rol oynadı ve ön paneldeki M kanatçıklar, rüzgar tünellerinde ve yarış pistinde yoğun testler sırasında geliştirildi, karbon fiberden yapılmış ve pürüzsüz malzemelerle kaplandı.

Bu işlev, soğutucu için aerodinamik bastırma kuvveti oluşturur ve hıza uygun ek tekerlek yükü sağlar.

Yeni BMW M 1000 RR, onu BMW Motorrad tarafından üretilen en güçlü model yapmak için geliştirilmiş ve özelleştirilmiş olan ikonik M rengine sahiptir. BMW M 1000 RR, 192 kg ağırlığı, 212 beygir gücü ve süspansiyon sistemi (yarış performansını iyileştirmek için tasarlanmıştır) ile süper bisiklet pazarının beklentilerini aşıyor.

Göz alıcı tasarımlara sahip R nineT, R nineT Pure, R nineT Scrambler ve R nineT Urban G / S modelleri, sürekli genişleyen standart özellikleri ve daha yüksek motor gücü ile artık meraklılarına daha fazlasını vaat ediyor.

BMW Motorrad, R nineT serisinde yapılan teknik değişiklikler ve standart ve isteğe bağlı donanım yelpazesinin geliştirilmesi yoluyla kendi sınıfında benzersiz bir model yelpazesi yarattı.

Yeni BMW R nineT modeli tarafından sağlanan ikonik hava / yağ soğutmalı motor, AB-5 standartlarına uygundur ve 7250 rpm'de 109 beygir gücü ve 6000 rpm'de 116 Nm tork sağlar.

Ek olarak, ABS Pro, yeni BMW R nineT serisinin standart konfigürasyonu ve ayrıca frenleme sırasında daha yüksek stabilite ve güvenliğe sahip dinamik fren kontrol sistemidir.

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
2021 Yılının MTV Tutarları Açıklandı
Tümünü görüntüle