alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Bentley Continental GT Speed'in üstü açılır versiyonu Bentley Continental GT Speed'in üstü açılır versiyonu
Oto Dünyası Nisan 14, 2021

Bentley Continental GT Speed'in üstü açılır versiyonu


Firma şimdi de bu aracın üzeri açılabilir versiyonu olan Continental GT Speed Convertible'ı tanıttı..

İngiliz lüks otomobil üreticisi Bentley, geçtiğimiz haftalarda Continental GT adlı lüks coupe modelinin Speed adlı daha performanslı versiyonunu tanıtmıştı. Firma şimdi de bu aracın üzeri açılabilir versiyonu olan Continental GT Speed Convertible'ı tanıttı.

Coupe versiyonda olduğu gibi 6.0 litrelik çift turbolu W12 motor ile gelen bu model, 660 beygir güç ile 900 Nm tork üretiyor. Araçta aynı şekilde 8 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ile 4 tekerden çekiş sistemi görev yapıyor.

Bentley Continental GT Speed Convertible Bentley Continental GT Speed Convertible

Bentley, bu aracın 0-100 km/s hızlanma süresinin 3.7 saniye, maksimum hız değerinin de 335 km/s olduğunu açıklıyor. Böylelikle üzeri açılabilir versiyonun 0-100 km/s hızlanma süresinin coupe versiyondan 0.1 saniye daha fazla olduğu fakat maksimum hız değerinin aynı olduğu görülüyor.

Bentley Continental GT Speed Convertible

Bentley Continental GT Speed Convertible, coupe versiyonda da bulunan bazı özellikleri sayesinde yol tutuş anlamında da iyi bir performans vaad ediyor. 4 tekerleğe de etki eden direksiyon sistemi, elektronik arka diferansiyel ve adaptif havalı süspansiyonlar (savrulma önleyici anti-roll control sistemi de içeriyor) gibi özellikleri bu konuda örnek olarak gösterebiliriz. Ayrıca araçta opsiyonel olarak karbon seramik frenler de alınabiliyor.

Görünüm anlamında ise Continental GT Speed Convertible, standart Continental GT Convertible'dan kendisini karartılmış ön ızgara ve elden geçirilmiş marşpiyelleri ile ayırt ettiriyor. Aracın 22 inç'lik jantları ise karartılmış şekilde alınabileceği gibi, parlak gümüş veya parlak siyah olarak da seçilebiliyor.

Bentley, bu aracın tavanının açılma ve kapanma süresinin 19 saniye olduğunu da belirtiyor. Ayrıca aracın kumaş tavanının 7 farklı renkte alınabildiğini de öğreniyoruz. İç mekanda da 15 farklı birincil, 11 farklı da ikincil rengin seçilebildiği belirtiliyor. Ayrıca iç mekanda daha birçok farklı seçenek (malzeme tercihi vb.) de bulunuyor.

 Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Opel Kampanyaları 2021, Opel modelleri Ocak ayına özel %0'dan başlayan faizler ve taksit seçeneğiyle!
Tümünü görüntüle