alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Bentley 2021, yılına hızlı başlayan üreticiler arasına ismini yazdırdı Bentley 2021, yılına hızlı başlayan üreticiler arasına ismini yazdırdı
Haberler Şubat 19, 2021

Bentley 2021, yılına hızlı başlayan üreticiler arasına ismini yazdırdı


2021 yılı ise bu premium markalar için yeni rekorlara sahne olacak gibi görünüyor.

2020 yılı pek çok üretici için oldukça zorlu bir yıl oldu. Fakat koronavirüs salgınından en çok premium üreticiler etkilendi. 2021 yılı ise bu premium markalar için yeni rekorlara sahne olacak gibi görünüyor. Ocak ayında rekor satış gerçekleştiren Volvo'ya eşlik eden Bentley, 2021 yılına hızlı başlayan üreticiler arasına ismini yazdırdı.

Geçtiğimiz yılın aynı dönemine nazaran yüzde 50 daha fazla satış gerçekleştiren premium üreticide keyifler yerinde. Reuters'e konuşan CEO Adrian Hallmark, dünya çapında başlayan mikroçip tedariki sıkıntılarının altını çizse de satışlardan memnun olduklarını vurguladı.

 

Satışların yüzde 50 oranında artış göstermesinin arkasındaki en büyük sebep ise Çin gibi görünüyor. Dünyanın en büyük premium otomobil pazarı olma yolunda emin adımlar ile ilerleyen Çin, koronavirüs salgınının etkilerinin de azalması ile birlikte taleplerde de ciddi yükselişler göstermeye başladı.

Hallmark, verdiği röportajda markanın kaç adet satış yaptığını belirtmekten çekindi. Öte yandan geçtiğimiz yıl Ocak ayında markanın tam 11.206 adet otomobil teslim ettiğini açıklamak gerek. İngiliz üreticinin bu rakama koronavirüs salgınının arifesinde ulaşması da bir hayli ilginç

Çin'deki satışların zirvesinde ise yeni Flying Spur modeli bulunuyor. Hallmark'ın ifadelerine göre sadece Çin'deki talepler yüzde 48 oranında artmış durumda. Kuzey Amerika'da ise yüzde 4 oranında bir talep artışı gözlemlenmiş.

 Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
ABD'deki İlk 3,6 Milyon Dolarlık Bugatti Chiron Pur Sport'u görün
Tümünü görüntüle