alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Audi, Honda, Toyota, Volkswagen ve diğerleri dünya çapında üretimi kısıtlamak zorunda kaldı Audi, Honda, Toyota, Volkswagen ve diğerleri dünya çapında üretimi kısıtlamak zorunda kaldı
Haberler Ocak 16, 2021

Audi, Honda, Toyota, Volkswagen ve diğerleri dünya çapında üretimi kısıtlamak zorunda kaldı


Yarı iletken bilgisayar çiplerinde küresel bir kıtlık, otomotiv tedarik zincirini bozmaya devam ediyor ve Toyota ve Volkswagen , üretimi kısıtlamak zorunda kalan üreticilerin en son ürünleri arasında yer alıyor.

Modern bilgi-eğlence sistemleri, sürücü yardımcıları ve çeşitli elektrikli bileşenler için çok önemli bir bileşen olan yarı iletkenler, oyun konsolları, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler de dahil olmak üzere tüketici elektroniği cihazlarına olan talepteki pandemiye bağlı artış nedeniyle özellikle yüksek talep görmektedir. 

Otomobil haberleri

Honda , bileşen eksikliği nedeniyle Swindon'daki Civic fabrikasında üretimi durduracak - iki ay içinde üçüncü kez markanın İngiltere üretim hattı tedarik darboğazları nedeniyle durmaya zorlandı. Şu anda 22 Ocak Cuma günü üretime yeniden başlamayı planlıyor.
Toyota'nın Çin üretim hatları haftanın başlarında vurulurken,  Audi  ve Volkswagen'in  kıtlık nedeniyle yaklaşık 19.000 Alman işçisinin çalışma saatlerini azalttığı bildirildi.
Volkswagen sözcüsü Autocar söyledi: "Biz sıkıntısını en aza indirmek için tedarikçilerimizle yoğun çalışmaları devam ederken Şimdiye kadar, tam hacim üzerindeki etkisini sayısal değil Ancak, biz potansiyeline sahip, ramifications ilk çeyreğinde en azından devam etmesini bekliyoruz. Daha sonra yıl içinde herhangi bir kayıp hacmi kurtarmak.
"Karşılaştığımız bir diğer konu da Covid-19 salgınının ikinci dalgası ve bunun sadece üretim operasyonlarımızı değil, aynı zamanda çok önemli tedarik zincirini de nasıl etkilediği. üretkenlik ve tedarik üzerinde baskı altında - tabii ki asıl odak noktamız kendimizi ve tedarikçilerimizin personelini korumaktır.
"İngiltere'deki birçok şirket gibi, Brexit için de kısa vadeli lojistik sorunlarının karşılanması için ülkede sağlıklı miktarda stok sağlanması da dahil olmak üzere yoğun hazırlıklar yaptık."
Bu arada ABD'de,  Ford'un  Louisville, Kentucky'deki fabrikası, üreticinin Escape ve Lincoln Corsair modellerinin üretimini durdurmak zorunda kalması nedeniyle bu haftanın başlarında atıldı. Fiat Chrysler Automobiles, Meksika ve Brampton, Kanada'daki fabrikalarında benzer önlemler aldı.
Sorun, küresel otomobil satışlarının 2020'deki pandeminin bir sonucu olarak dramatik bir düşüşten kurtulması gerçeğiyle daha da kötüleşiyor; yarı iletken üreticileri - kendileri de birkaç hafta boyunca aynı anda büyük ölçüde kapanmak zorunda kaldılar - diğer endüstrilere arzı artırdı. küresel kilitlenmeler hafifledikçe. 
Bloomberg'e göre , tüketici elektroniği üreticileri, otomobil üreticilerinden daha yüksek sipariş verdikleri için yarı iletken üreticileri için daha değerli müşterilerdir. Site, her yıl 10 milyondan az arabaya kıyasla bir milyar akıllı telefonun üretildiğini tahmin ediyor. 
 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
BMW, CES 2021’de iDrive teknolojisi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı
Tümünü görüntüle