alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Audi, 10 yıl içerisinde tamamen elektrikli bir otomobil devine dönüşebilir Audi, 10 yıl içerisinde tamamen elektrikli bir otomobil devine dönüşebilir
Haberler Ocak 18, 2021

Audi, 10 yıl içerisinde tamamen elektrikli bir otomobil devine dönüşebilir


EV modellerin hayatımıza ne kadar hızlı girdiğini belirtiyorum. Biz farkına bile varamadan adeta sektörü doldurmaya başlayan bu modeller, önümüzdeki yıllarda vazgeçilmezimiz olacak. Yoğun emisyon kısıtlamaları üreticileri EV üretmeye iterken, gün geçtikçe artış gösteren EV talebi de genel denklemin tuzu biberi olacak.

Pek çok markanın 2030 yılından itibaren bu talebe karşılık vererek EV üreticisine dönüşeceğini biliyoruz. Bugün elimize ulaşan iddialara göre ise bu trene en son atlayacak marka Audi olacak.

Almanya'nın WirtschaftsWoche isimli yerel gazetesine konuşan Audi CEO'su Markus Duesmann, gelecek planlarını su yüzüne çıkarttı. Audi'nin elektrikli otomobillerin geleceğine inandığının altını çizen üretici, 2035 yılı itibariyle içten yanmalı motorlara veda edeceklerini duyurdu.Duesmann'ın verdiği bu geniş kapsamlı tarih aralığının arkasında da her zaman olduğu gibi "kar kaygısı" bulunuyor. Elektrikli otomobillerin "çevreyi korumasının yanı sıra ekonomik başarı da sağlaması" gerektiğine inanan yönetici, birkaç ay içerisinde 2021 yılının hedef emisyon rakamlarını duyuracaklarını da ifade ediyor.

Bildiğiniz üzere Volkswagen CEO'su Herbert Diess, Tesla'nın karşısına Audi'yi dikmek istediklerini daha önce ifade etmişti. Grubun yöneticisi, Audi'nin bu kapsamdaki en net adımlarını 2024 yılında atacağını işaret etmişti.

EV dönüşümüne hız kazandıran Dieselgate skandalının altıncı yılında, pek çok üreticinin dizel motorlara veda etmeye başladığını da sizlerle paylaşmıştık.Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Jaguar I-TYPE 5 tanıtımı yapıldı
Tümünü görüntüle