alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Ares Design, tek seferlik Tesla Model S dönüştürülebilir modeli üretiyor Ares Design, tek seferlik Tesla Model S dönüştürülebilir modeli üretiyor
Oto Dünyası Ocak 21, 2021

Ares Design, tek seferlik Tesla Model S dönüştürülebilir modeli üretiyor


Ares Design,  Tesla Model S'yi dönüştürülebilir bir hale dönüştürdü, elektrikli salonun tavanını çıkardı ve dış ve iç tasarımlarını değiştirdi.

İtalyan karoser üreticisi, kendi Model S'yi sağlayan bir müşteri için dönüştürmeyi gerçekleştirdi.

Yeni görünümü elde etmek için Ares'in mühendisleri tavanı kesti ve daha uzun ön kapılara yer açmak için arka kapıları ve B sütunlarını kaldırdı.
Daha sonra geri çekilebilir bir kumaş tavan taktılar ve bagajı bir tavan saklama bölmesine yerleştirmek için genişlettiler. Yeni karbon fiber döşeme detaylarının eklenmesi, dış değişiklikleri tamamlar.
Ares, giriş seviyesi görünümünde 310bhp üreten ve otomobili 0-62mph'den 4.0 saniyeden daha kısa sürede alabilen Model S'nin güç aktarma sistemine dokunmadı.Bununla birlikte, mühendisler, özellikle yanlarda, kokpitin altında ve arka koltukların etrafındaki tavan kaybını telafi etmek için şasiyi güçlendirdiler.
İçeride, Ares özel yapım arka koltuklar taktı ve tüm iç mekanı turuncu detaylarla buz beyazı deri döşemeyle süsledi.Ares CEO'su Dany Bahar şunları söyledi: “Ares'te ortak yaratma felsefemiz, müşterilerin tasarımcılarımız ve mühendislerimizle yan yana çalışarak kendi ısmarlama araçlarını yaratmalarını sağlıyor. Bu Tesla projesi bunun mükemmel bir örneğidir. "
Model S dönüştürülebilir, Ares tarafından yakın zamanda gerçekleştirilen birkaç yüksek profilli dönüşümün en yenisidir. Geçen hafta, firma orijinal Land Rover Defender'ı üstlendiğini açıkladı ve geçen Ağustos ayında Panther ProgettoUno'yu Lamborghini Huracán'a dayanan retro esintili bir süper otomobil olarak gösterdi  .
Ares, dikkatini Tesla'nın amiral gemisi sedanına çeviren ilk karoser üreticisi değil. 2018'de İngiliz mühendislik firması Qwest, Tesla Model S tabanlı bir station otomobili ortaya çıkardı ve İngiliz-Hollandalı karoser ustası Niels van Roij, bir yıl sonra neredeyse aynı bir dönüşümü tamamladı 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Otomobil satışlarında 'otomatik' payı artmaya devam ediyor
Tümünü görüntüle