alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Arabanızda Kışın Mutlaka Olması Gerekenler Arabanızda Kışın Mutlaka Olması Gerekenler
Tavsiyeler Ocak 4, 2021

Arabanızda Kışın Mutlaka Olması Gerekenler


Havalar soğumaya başladı. Peki bu kış tatil yapmayı planlıyor musun? Ya da bir yolculuğa çıkmayı? Cevabın evet ise, o zaman rahat ve güvenli bir sürüş için kışın arabanda bulundurman gereken bazı önemli şeyler olduğunu da biliyorsun. İşte senin için derlediğimiz keyifli ve konforlu bir yolculuk yapmak kışın aracında mutlaka bulunması gerekenler serisinin ilk kısmı:

❄️ Buz kazıyıcı ve kar temizleme fırçası : Buz kazıyıcı ve kar temizleme fırçası, kış mevsiminde aracında bulundurman gereken en önemli şeylerden biridir. Kar yağmaya başladığında yoldaysan, hedefine ulaşmada zorluklarla karşılaşabilirsin ve ön camlarının önünde kar varken seyahat etmek tehlikeli olabilir. Ancak arabanda buz kazıyıcı ve kar fırçası varsa, sürüş sırasında kar yağsa bile bu malzemeleri kullanarak aracının dış yüzeyini temizleyebilir ve gideceğin yere güvenle ulaşabilirsin.

❄️ Buzlanma önleyici araç ön cam brandası: Ön cam brandaları, camlar ve kapılar kapalı olsa bile arabanın için çok soğuk olabileceğinden, kışın arabada bulundurman gereken en kullanışlı aksesuarlar arasındadır. Otomobilin park halindeyken ön camına kar ve buz önleyici bir cam brandası kullanarak içeri ekstra soğukluğun içeri girmesini önleyebilir ve kullanacağın zaman daha sıcak bir arabaya binebilirsin.

❄️ Katlanabilir kar küreği: Kış koşullarında aracında her zaman katlanabilir bir kar küreğini acil durum kiti olarak arabanın içinde bulundurmalısın. Böylece seyahatin sırasında yoğun bir şekilde kar yağar ve yolu kapatırsa kürek ile yolu temizleyerek yolculuğuna devam edebilirsin. Katlanabilir kar küreğinin bir başka avantajı da az yer kaplamasıdır, böylece yerden de tasarruf edebilirsin.

❄️ Buz çözücü sprey: Kışın soğuk nedeniyle arabanın camlarında buzlanma oluşur. Sadece ön cam değil, aynı zamanda arabanın kapıları, aynaları, kilitleri ve benzeri diğer kısımları da soğuk hava nedeniyle buzlanabilir ve bu da yolculuğunu engelleyebilir. Genellikle sprey şişelerinde bulunan buz çözücüleri buzlanma olan yere sıkarak buzu hızla eritebilir ve yolculuğuna kaldığın yerden devam edebilirsin.

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
2021 Yılının MTV Tutarları Açıklandı
Tümünü görüntüle