alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Araba satmanın püf noktaları 2021 Araba satmanın püf noktaları 2021
Oto Dünyası Ocak 30, 2021

Araba satmanın püf noktaları 2021


Aylarca ya da yıllardır kullandığınız arabanızı satmaya karar vermiş olabilirsiniz; elbette çoğu insan gibi sürecin hızlı ve kolay ilerlemesini istediğinizi biliyoruz. Bu yüzden size araba satmanın inceliklerini açıklamak istiyoruz. ve satış sürecinde size yardımcı olacak ipuçları. Haydi başlayalım!

Aracın maliyetini belirleyin

Kullanılmış araba satarken yapmanız gereken ilk şey küçük bir pazar araştırmak ve satış fiyatını belirlemektir. Arabanızla aynı marka, model, yaş ve diğer otomobil pazarını bulmanız gerekir. Öne çıkan arabalar gözden geçirilmelidir. Bu şekilde , arabanızı piyasadan daha düşük bir fiyata satmaktan veya arabanızın fiyatından daha fazla ücret almaktan kaçınabilirsiniz. 

Pazar araştırmasının yanı sıra satış fiyatının belirlenmesinde arabanızın geçmişi de oldukça önemlidir. Örneğin, ciddi bir kazaya karışmayan, parça değiştirmeyen arabanızı satabilirsiniz, buna müdahale etmez. bakım ve çok fazla kaşıntıya neden olmaz. Arabanızda ağır hasar kaydınız varsa veya büyük bir parça değişimi varsa, maliyeti düşürmeniz gerekecektir. Kendinizden biraz daha fazlasını göndermeyi unutmamanızı tavsiye edin. Ancak alıcı adayı pazarlık yapmak isteyecektir. 


Araç bakımını ihmal etmeyin, gerekli onarımları yapın. 

Arabanızın tamir edilmemesi satışlarınızın hızını etkileyebilir. Bu nedenle, sorunlu bir parça varsa aracınızın tamir edildiğinden ve hatta tamir edildiğinden emin olmanız gerekir. Bu sayede otomatik satışlarınızı daha hızlı ve fiyatı düşürmeden yapabilirsiniz. Ayrıca muayene edilmemiş ve cezai veya vergiye tabi kullanılmış araçların satılmayacağını hatırlatmak isteriz. Yani bir aracı satmak için ilan vermeden önce aracı incelemeli ve tüm vergi borçlarını ödemelisiniz. 

Arabanın fotoğraflarını net bir şekilde çekin

Alıcı adayları önce aracınızın fotoğraflarını görür, ardından aracınızı almaya karar verirlerse sizinle iletişime geçer. Fotoğrafı net olarak görünmeyen ve araç hakkında fikir vermeyen bir araç almaya karar veriyor musunuz? Bu soruya olumlu cevap verebilecek kişi sayısı az. Çektiğiniz fotoğraflar, alıcı adayına doğru fikri vermesi ve satın alma kararını olumlu yönde etkilemesi açısından oldukça önemlidir. 

Peki araba satarken nasıl fotoğraf çekiyorsunuz veya fotoğraf çekerken nelere dikkat etmelisiniz? Öncelikle rahat fotoğraflar çekebileceğiniz uygun bir yere aracınızı park etmelisiniz. Alanın çok aydınlık ve karanlık olmamasına dikkat etmelisiniz. Zaman açısından güneşin dik açıyla gelmediği sabah veya akşam saatleri fotoğraf çekmek için uygun olabilir. 

Aracın hem içinde hem de dışında net bir şekilde atış yapmalısınız. Dış mekan fotoğrafları çekerken aracın önünden, arkasından ve yanlarından fotoğraf çekmelisiniz. Bu fotoğraflar tüm aracın fotoğrafları olmalıdır ancak çok uzak olmamalıdır. Ayrıca varsa dış alandaki çizikler gibi detayların fotoğrafını çekmek iyi bir fikir olabilir. Aracın içini çekerken gösterge paneli, koltuklar, konsol gibi alanları çekebilirsiniz. Ek olarak, ön arka koltuk bölümünün ve arka koltuktan sürücü koltuğunun fotoğrafları da yardımcı olabilir. 

Kısa ve öz reklam ayrıntılarına dikkat edin

Çevrimiçi olarak araba satmak isteyen bazı kişilerin reklamlarında objektif olmaktan uzak olduklarını fark etmiş olabilirsiniz. Sağladığınız bilgiler, satın alma adayının zamanını boşa harcamamak için daha profesyonel, objektif ve yardımcı olmalıdır. Aracınızı "Alıcıbul" uygulamamızı indirerek kolayca yüzlerce alıcıdan birine satabilirsiniz, bu işinizi çok kolaylaştırır.

Başlık kısmına aracınızın marka, model, model yılı ve fiyatını yazabilirsiniz. Kilometre bilgileri, motor hacmi, ekipman, ek özellikler ve çarpışma durumu gibi ayrıntıları dahil edebilirsiniz. Ek olarak, bakım bilgileri, değerlendirme raporu sonuçları ve reklam ayrıntılarıyla ilgili Tramer notlarını paylaşabilirsiniz. 

Araç satıldıktan sonra ne yapacaksınız?

Hızlı araba satış taktiklerinden bahsettik. Önerilerimizi takip ederek arabanızı değerine hızlı bir şekilde satabileceğinizi umuyoruz. Dolayısıyla, yeni bir araç satın almayı planlıyorsanız, cevabınız "evet" ise, birkaç şeyi hatırlamanız gerektiğini size hatırlatmak istiyoruz. "Alıcıbul" mobil uygulamamızı indirerek alıcı ol butonundan dilediğiniz marka modele alıcı olabilir o an yüklü olan araçları listeleyebilir ve yeni araçlar geldiğinde bildirim alabilirsiniz.Kullanmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.Ücretsiz platformlardan bir ömür yararlanmanız dileğiyle..

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Arabanızda Kışın Mutlaka Olması Gerekenler
Tümünü görüntüle