alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Apple Car, Kia ile birlikte üretilebilir Apple Car, Kia ile birlikte üretilebilir
Haberler Ocak 23, 2021

Apple Car, Kia ile birlikte üretilebilir


Birkaç hafta boyunca , Cupertino devinin arabası bir süredir "ölü" olarak nitelendirilen ancak yeni söylentiler sayesinde ön plana çıkan Apple Car hakkında konuşmak için geri döndük .

Söylentiler, farklı kaynaklardan, neredeyse bir fısıltıyla, giderek daha ısrarcı ve doğrulanmıştır. Birincisi, üretimi desteklemek için Apple ile müzakerelerden bahsedecek olan Hyundai idi, şimdi de Reuters'e göre elektrikli ve sürüş konusunda anlaşmalar yapmak için farklı yabancı şirketlerle temas halinde olduğunu ilan eden Kia (Hyundai Grubu'nun bir parçası) geliyor. otonom arabalar .

Temel orada

Apple'ın ilk otomobilinin üretimini Kia'ya emanet etme seçimi kesinlikle bir tesadüf değil: Koreli şirket (Hyundai ile birlikte) aslında tam olarak bataryaya adanmış E-GMP adlı bir platform geliştirdi. -güçlü modeller, birkaç hafta içinde Ioniq 5'te görücüye çıkmaya hazır .

Volkswagen'in MEB'i gibi, tüm yeni mekanikler farklı model türlerine uyum sağlamaya hazır. Ve aynı Alman devi gibi, Koreli Grup da yatırımı daha da amorti etmek için platformunu diğer üreticilerin kullanımına sunmaya karar verebilir.
Aslında söylentiler , gruplarında Apple olabilen farklı yabancı şirketlerden bahsediyor .

Çabuk ama hemen değil

Yine de söylentilere göre, Apple Car ışığı 2021'in sonunda görebiliyordu, ancak muhtemelen sadece bir konsept olarak, bazıları kesin modelin sunum tarihi olarak 2028'den söz etse bile, 2024'te standart hale gelecek .

Tarih ne olursa olsun, Apple'ın elektrikli arabasının önemsiz olmayacağından ve Cupertino'nun ömrü boyunca sunduğu tüm yeniliklerde (Mac'ten iPad'e elbette geçerek) yaptığı gibi çok sayıda ileri teknoloji sunacağından eminiz. iPhone).

Bu nedenle, gelişmiş yardımlı sürüş sistemleri ve en azından Seviye 4 veya yasalar izin verdiğinde her durumda otonom olarak aracı sürmeye hazır olmasını bekliyoruz.
 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Ford Fiesta, Ecosport, Mondeo, S-Max ve Galaxy model otomobillerin satın alımlarında geçerli; 60.000 TL, 24 ay, %0,991 faiz
Tümünü görüntüle