alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Analiz: Inside Arrival, 4 milyar sterlinlik İngiltere başlangıcı Analiz: Inside Arrival, 4 milyar sterlinlik İngiltere başlangıcı
Oto Dünyası Ocak 29, 2021

Analiz: Inside Arrival, 4 milyar sterlinlik İngiltere başlangıcı


İngiliz kamyonet endüstrisi, 2013'te Ford Transit üretimini Türkiye'ye kaybetme darbesinden asla tam olarak kurtulamadı, ancak, her şeye rağmen, bu beklenmedik arena şimdi en son evde yetiştirilen tek boynuzlu ata ev sahipliği yapıyor:
multibilyon kiloluk bir start-up şirketi.

Varış , Banbury, Oxfordshire'daki üssünden elektrikli bir alternatifle van (ve otobüs) pazarını bozmayı hedefliyor ve bunu gerçekleştirmek için etkileyici bir savaş sandığı fonları biriktirdi.

Beş yaşındaki şirket, bir SPAC (özel satın alma şirketi) ile birleşmeyi kabul ederek, hızlı bir ABD hisse senedi listeleme eğilimine atladı. Hisse fiyatını toplarsanız ve bunu şirketin yatırımcılar tarafından tutulan kısmının değerini hesaplamak için kullanırsanız, teknik olarak tek bir satış yapmamış bir firma için toplam 5,4 milyar $ (4,0 milyar £) değerine ulaşırsınız. henüz araç. Tata satıyorsa, muhtemelen Jaguar Land Rover'ı bundan daha ucuza satın alabilirsiniz .

Varış, Rusya doğumlu teknoloji milyarderi ve eski politikacı Denis Sverdlov'un beyni. Tüm doğru hamleleri yaptı ve en çarpıcı olanı birlikte bir yıl önce 100 milyon € (73 milyon £) yatırım yapan Hyundai ve Kia olmak üzere ünlü yatırımcıları cezbetti .Varış, aynı zamanda 10.000 kamyonet siparişi olan ve tasarımın teslimat sürücüleri için mükemmel olmasını sağlamaya yardımcı olan lojistik firması UPS'i de etkiledi.

Ama gerçekten 5,4 milyar dolar değerinde mi? Otomotiv teknolojisinde derin bir geçmişe sahip Birleşik Krallık doğumlu bir Avustralyalı olan varış başkanı Avinash Rugoobur, öyle olduğunu söylüyor. Ticari araç ve otobüs pazarının dünya çapında 315 milyar sterlin değerinde olduğunu gösteren rakamlara işaret ediyor ve Arrival'ın, büyük bir dizel Transit ile karşılaştırılabilir boyut ve fiyat açısından iyi tasarlanmış bir elektrikli araç sunarak büyük isim kamyonet oyuncularıyla rekabet edeceğini söylüyor. daha düşük işletme maliyetleri.

Filo olarak, dizelden çalıştırması daha ucuz ve bakımı daha kolay olan bir araca sahip olacaksınız. Rugoobur, Autocar'a söyledi.

Akülü elektrikli aracınızın bir dizele benzer bir miktarda satacağını iddia etmek, özellikle Varış bir pil atılımı yapmıyorsa cesur bir sözdür. LG Chem'den standart pil hücrelerini kullanacak.

 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Araba kış bakımı nasıl yapılır?
Tümünü görüntüle