alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Almanya'da karantina uzadı, bayiler isyan etmeye başladı! Almanya'da karantina uzadı, bayiler isyan etmeye başladı!
Oto Dünyası Şubat 13, 2021

Almanya'da karantina uzadı, bayiler isyan etmeye başladı!


Showroom sahipleri devlet desteği istiyor.

Almanya'da araba galerisi isyanları devam ediyor, Otomobil Ticaret ve Onarım Federasyonu (ZDK), sergi salonlarının zor durumda olduğunu söyledi. Bayiliklerin acilen açılması gerektiğini açıklayan ZDK yetkilileri, karantina kararının birçok galerinin kapatılmasına yol açacağını söyledi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Çarşamba günü yapılan hükümet toplantısında, karantina kararının bir ay sonra uzatılmasına karar verildi. Bu duyuru ile sergi salonları 7 Mart'ta kapalı kalacak. Almanya'nın Aralık ayından bu yana karantina altında olduğu unutulmamalıdır.

Karantina kararı uzatılırken ZDK yetkilileri de hükümeti aradı. Federasyon, geçen yıl piyasaya sürülen taç virüsün 2021'in ikinci yarısına kadar yayılması gerektiğine inanıyor. Aksi takdirde, çoğu Alman otomobil satıcısı iflas bayrağını yükseltmek zorunda kalacak.

Almanya'da 9 Şubat'tan itibaren COVID-19 vaka sayısında artış gözlemlenebilir. Dün yayınlanan verilere göre 9197 yeni vaka bildiren Almanya Sağlık Bakanlığı, ikinci kademe işletmelerin kapalı kalması konusunda ısrar etmeye devam ediyor.

Hatırlayacağınız üzere ZD yetkilileri yaptıkları açıklamada Mart ve Nisan aylarını vurguladılar, bunun da derin bir etkisi olacak, bakalım Mart ayında Almanya'dan karantinaya devam edilmesine karar verilecek mi?Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
2020'nin en iyi 10 aile hatchback'i
Tümünü görüntüle