alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Akıllarda tek bir soru: Akıllarda tek bir soru: "BMW M4 CSL ne zaman geliyor?"
Oto Dünyası Şubat 13, 2021

Akıllarda tek bir soru: "BMW M4 CSL ne zaman geliyor?"


Heyecanınız dinmesin zira lansman sandığımızdan daha yakın olabilir.

BMW hayranları bir süredir "Coupe Sport Leichtbau" adının geri dönüşünü bekliyordu. 2003 yılından beri aramızda olmayan bu takı, 2015 yılında BMW 3. 0 CSL Hommage adı verilen orijinal modellerle adını yeniden canlandırdı. Fikirlerle ilgili geri bildirimleri değerlendiren BMW, GTS takılarının 2018'de emekliye ayrılacağını ve CSL'nin geri döneceğini resmi olarak duyurdu.

Elbette bu duyurudan bu yana modellerle ilgili her gün yeni bir ayrıntı duymayı umuyoruz. Bugün sahip olduğumuz bilgilere göre artık M4 CSL için beklemek zorunda kalmayacağız. Bunu işaret eden güvenilir bir Beamer Post üyesi önerdi merakla beklenen Coupe modelinin Temmuz 2022'de hazır olacağını söyledi. Ancak üretim yalnızca bin örnekle sınırlı olacağından, elinizi keskin tutmakta fayda var.

 

  https://cdn.motor1.com/images/mgl/n7PVj/s6/2015-bmw-3-0-csl-hommage-3-0-csl-hommage-r.jpg    

M4 CSL'nin adına yakışır bir manuel şanzıman ve arkadan çekişli olmasını bekliyoruz. Mevcut M4 ailesinin en hafif, sürücüsüz versiyonları 1. 674 kilogramdır. Tabii ki CSL takıları bu ağırlığın bir kısmını kaybeder.

Örneğin, E46 M3 nesli, mücevher CSL ile birlikte 110 kilo vermeyi başardı. Bugünün otomotiv dünyasında bunu başarmak çok zor. Öte yandan, model yoğun bir karbon fiber diyet ile karşımıza çıkabilir. CSL ayrıca performans açısından standart modelden daha güçlü olacaktır.

Üretim 2022'nin ortalarında başlarsa, resmi reklamın yakında kullanıma sunulacağını söylemek güvenlidir. 2022'nin ilk günlerinde arabayı sonunda göreceğiz.Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
BMW bu yıl elektrikli araç satışlarını ikiye katlamayı hedefliyor
Tümünü görüntüle