alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
ABD'li süper otomobil üreticisi Falcon satılığa çıkarıldı ABD'li süper otomobil üreticisi Falcon satılığa çıkarıldı
Oto Dünyası Nisan 12, 2021

ABD'li süper otomobil üreticisi Falcon satılığa çıkarıldı


Bu markayı bilen okuyucu sayımız bir hayli az olsa gerek.

ABD'li süper otomobil markası Falcon Motorsports, 2009 yılından bu yana bazı süper otomobiller ortaya koydu. Örneğin firmanın geliştirdiği bir model, Falcon F7 adlı modeldi ve 250.000$'lık bir fiyatı vardı. Bu araçta bir V8 motor ve alüminyum ile karbon fiber destekli bir monokok şasi yer alıyordu.

Aracın V8 motoru GM üretimi 7.0 litrelik bir motordu ve 620 beygir güç ile 810 Nm tork sağlıyordu. Ortadan motor düzenine sahip olan aracın tasarımı da oldukça özgündü. Fakat firma bu araçtan pek fazla satamadı ve bu aracın ardından geliştirdiği pek bir modelini de duyamadık.

 

Bu sebepten midir bilinmez fakat bu ABD'li süper otomobil üreticisi firma artık satılık. Firma için istenen ücret ise 675.000$ şeklinde. Bu fiyat bir firma için kulağınıza çok düşük geldiyse haklısınız; çünkü gerçekten de öyle. Hatta bu fiyatın içinde bir Falcon F7 süper otomobilin dahil olduğunu da söylediğimizde daha da çok şaşırabilirsiniz.

Falcon Motorsports yetkilileri, istenen bu fiyatın içerisinde gerekli aletlerin, materyallerin, patentlerin, logoların, çizimlerin ve diğer mühendislik verilerinin dahil olduğunu da belirtiyor. Yani bu firma, süper otomobil sektörüne giriş yapmayı düşünen kişiler için gereken her şeye sahip şekilde satılıyor.Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
2021 Nissan Juke Yorum-Değerlendirme, Fiyat Listesi
Tümünü görüntüle