alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
30 adet Chevrolet Camaro, ilginç bir sebepten geri çağırıldı 30 adet Chevrolet Camaro, ilginç bir sebepten geri çağırıldı
Oto Dünyası Nisan 4, 2021

30 adet Chevrolet Camaro, ilginç bir sebepten geri çağırıldı


GM, bu durumdan etkilenen 30 adet aracın direksiyon değişimlerinin ücretsiz olarak yapılacağını da belirtiyor.

General Motors bugün yeni bir geri çağırma duyurusu yaptı. Bu duyuruda, kaza anında bazı Chevrolet Camaro'ların direksiyon simidi üzerindeki hava yastığı patlamasında kritik bir durum farkedildiği belirtildi.

General Motors'a göre de bu problemden etkilenen Camaro sayısı, 2017-2021 arası üretilmiş 30 adet şeklinde. Sorunun detayına baktığımızda ise bu araçların 30 adedinde direksiyon üzerindeki amblemin montajı tam olarak doğru şekilde yapılmamış. Bu da kaza anında direksiyon simidindeki hava yastığı patlaması sonrası, direksiyon üzerinde yer alan amblemin fırlamasına yol açabilir. Bu durum da sürücü ve yolcular için büyük bir tehlike yaratabilir.

Fakat bu konuda GM'e henüz herhangi bir geri dönüş olmamış. Yani böyle bir sorun yaşayan hiçbir Camaro müşterisi bulunmuyor diyebiliriz. Ayrıca 2017'den bu yana Chevrolet'in 200.000 adet Camaro ürettiği göz önüne alınırsa, 30 adet burada oldukça düşük bir sayı oluyor.

GM, bu durumdan etkilenen 30 adet aracın direksiyon değişimlerinin ücretsiz olarak yapılacağını da belirtiyor. Ayrıca bu geri çağırma, 2021 model bazı Camaro'ları da etkilediği için onların satılmaması için yetkili bayilere gerekli talimatlar da gönderilmiş.

 Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Stellantis'in Kuzey Amerika'daki odağı Chrysler olacak
Tümünü görüntüle