alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
2021 yılının yeni gözdesi Mercedes Benz EQA her an yollarda karşımıza çıkabilir 2021 yılının yeni gözdesi Mercedes Benz EQA her an yollarda karşımıza çıkabilir
Oto Dünyası Ocak 13, 2021

2021 yılının yeni gözdesi Mercedes Benz EQA her an yollarda karşımıza çıkabilir


Mercedes-Benz, coronavirüs salgını sebebiyle EQA adlı modelini biraz ertelemek zorunda kaldı. Aracın testleri de son hızıyla devam ediyor ve elimize trafiğe açık alanda kaydedilmiş bazı casus fotoğraflar görüldü.
Casus fotoğrafları incelediğimizde Mercedes-Benz EQA'in kamuflaj miktarının çok fazla olmadığını görüyoruz. Bu da aracın geliştirme sürecinde son aşamalara yaklaşıldığını açıkça gösteriyor. Muhtemelen bu dönemlerde aracın şanzımanı ve direksiyon sistemi gibi kısımları için son ayarlar veya yazılımsal bazı ayarlar yapılıyordur.
Aracın genel tasarımının GLA modeliyle çok benzer olduğu ortada. Belirgin farklar ise ön ızgara ve jant tasarımı gibi şeyler oluyor. Ayrıca 2017 yılındaki EQA konseptinin teknik özelliklerini hatırlayacak olursak, 272 beygir güç ile 500 Nm tork üreten çift elektrik motoru söz konusuydu. Tahminlere göre de hem bu sistem, hem de bu sistemin tek motorlusu EQA'in seri üretim modelinde görülebilir.

Yine konsept modelden bahsetmeye devam edersek, 60 kWh'lık bir batarya ve 400 km'lik menzilden bahsedilmişti. Hatta aradan 3 yıl geçtiği için bu iki değerin daha iyilerini de bekleyebiliriz. Son olarak EQA modelinin önümüzdeki aylarda tanıtılmasını beklediğimizi her an yollarda karşımıza çıkabileceğini söylerek konuşmamızı sonlandıralım.Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Ford Otosan, Türkiye'ye Batarya Montaj Fabrikası kurmak için çalışmalara başladıklarını açıkladılar.
Tümünü görüntüle