alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
2021 Volkswagen Golf R, yakında karşımıza çıkmaya başlıyor 2021 Volkswagen Golf R, yakında karşımıza çıkmaya başlıyor
Oto Dünyası Şubat 19, 2021

2021 Volkswagen Golf R, yakında karşımıza çıkmaya başlıyor


Yeni nesil Volkswagen Golf'ün performanslı R versiyonu, yakın zaman içerisinde station wagon gövde tipine kavuşacak. Golf R Wagon olarak da adlandırabileceğimiz bu versiyon ilk olarak 2020'nin sonlarında casus kameralara yansımıştı.

Bugün ise aracın yeni casus fotoğrafları elimize ulaştı. Bu fotoğraflar aracın karlı bir iklimde, Avrupa'nın kuzeyindeki testleri esnasında kaydedilmiş. Kamuflaj miktarı oldukça az olan Golf R Wagon'un, Golf R'ın hatchback versiyonuyla aynı yani 2.0 litrelik TSI motoru kullanacağını biliyoruz.

Bu motor 320 beygir güç ile 420 Nm tork üretiyor ve bu değerleri, 7 ileri DSG şanzıman ve 4Motion adlı 4 tekerden çekiş sistemi vasıtasıyla yola aktarıyor. Aracın 0-100 km/s hızlanmasının bu kombinasyon ile 4.7-4.8 saniye civarlarında olmasını bekleyebiliriz.

Aracın tasarımına baktığımızda ise Golf R hatchback'te gördüğümüz şeylerin tümünü gördüğümüzü söyleyebiliriz. Bunlara örnek olarak da alçaltılmış süspansiyon, büyük jantlar, mavi fren kaliperleri, ön yüzde daha geniş hava girişleri ve 4'lü egzoz çıkışları gibi kısımları gösterebiliriz. Son olarak aracın resmi tanıtımının yakın zaman içerisinde gerçekleşmesini beklediğimizi de söylemiş olalım.

 Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Yeni nesil Mercedes-Benz C-Serisi'ni casus fotoğrafçılarımız bugüne defalarca görüntüledi
Tümünü görüntüle