alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
2021 Model Skoda Fabia, Önemli tasarım revizyonundan geçecek 2021 Model Skoda Fabia, Önemli tasarım revizyonundan geçecek
İlginç Bilgiler Ocak 20, 2021

2021 Model Skoda Fabia, Önemli tasarım revizyonundan geçecek


Skoda, nihayet popüler Fabia süpermini bu yıl tamamen yeni bir versiyonla Volkswagen Grubu kardeşleriyle aynı hizaya getirecek ve hafifçe kamufle edilmiş bir prototip, evrimleşmiş tasarımına net bir bakış sunuyor. Yeni Fabia, Octavia ve Scala gibi yeni Skoda modellerinden stil ipuçları alacak. Arka taraf, özellikle, daha kalın bir tampon ve modelin adını taşıyacak olan yeniden şekillendirilmiş fren lambaları arasında düz bir panele sahip Çek üreticinin diğer modelleriyle aynı hizaya getirilmiş gibi görünüyor.

Yeni, daha büyük bir ön ızgara, yeni Enyaq elektrikli SUV'dan esinlenmiş görünüyor ve kırmızı arabadaki belirgin siyah detaylar, sportif Monte Carlo varyantının gelecek nesilde hayatta kalacağını gösteriyor. 
Dördüncü nesil Fabia'yı 2022'de pazara sunma planları, grup içinde aynı anda eski ve daha yeni platformların üretilmesinin karmaşıklığını azaltmak için revize edildi. Bu nedenle, bu yılın ilk yarısında ortaya çıkacak ve ilk örneklerin 2021'in sonundan çok önce İngiltere'deki showroomlara gelmesi bekleniyor.

İlk kez 2008'de kullanılan bir platformun yeniden tasarlanmış bir versiyonu olan Fabia'nın mevcut mimarisi, tamamen  hurdaya çıkarılacak. Bu , Audi A1 Sportback , Seat Ibiza ve Volkswagen Polo tarafından kullanılan platformun aynısı - son zamanlarda görülen Polo tabanlı Fabia geliştirme katırlarının kanıtladığı gibi.

En önemlisi, bu platform Çek süper mini'nin artık ailenin kötü ilişkisi olmamasını sağlayacak. Bununla birlikte, mevcut Fabia'nın gösterge paneli tasarımı ve teknolojisinin Volkswagen Grubu standardı ile karşılaştırıldığında artık hızda olmadığı göz önüne alındığında, iç mekan muhtemelen en büyük revizyonu alacak. Bu nedenle, gözden geçirilmiş bir düzen, çok daha büyük ve daha net ekranlar ve Skoda’nın en yeni bilgi-eğlence sistemi ve bağlantı özellikleri tanıtılacak.

Daha geniş grup planlarına rağmen, Fabia başlangıçta herhangi bir elektriklendirme biçimi sunmayacak - hafif hibrit motorlar bile. İçeriden öğrenenler, bunun Fabia'yı özünde uygun fiyatlı tutacağını hatta daha da ötesine geçen süperminis akını nedeniyle ertelenen sürücülere hitap edeceğini söylüyor.

Elektrikli güç aktarım teknolojisi gelecekte daha erişilebilir hale geldikçe, diğer grup modellerinden de getirilebilir.

Bu nedenle, yeni Fabia'nın motorları artık dizel olmasa da tanıdık gelecek. Turboşarjlı üç silindirli benzinli TSI, değişen güç çıkışlarında serinin merkezinde yer alırken, daha güçlü dört silindirli motorlar (ve daha ucuz, doğal olarak emişli üç potalı) da kullanılabilir.

VRS rozetinin geri dönüşünü görmeyeceğiz, ancak kaynaklar, günümüzün en üst düzey Monte Carlo modelinin popülaritesinin, menzilden daha yüksek sportifliğe (görsel veya başka türlü) daha fazla vurgu yapılacağı anlamına geleceğini söylüyor.

MQB platformuna geçiş, aynı zamanda incelik ve konfor alanlarında da ileriye doğru kayda değer adımlar atmalıdır. Mevcut Fabia, sınıfının en geniş modellerinden biri olmaya devam ediyor, bu nedenle gerçek boyut değişmeyebilir.

 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Ertuğrul
Ocak 21, 2021
Yanıtla
Skoda fabia muadillerine göre (golf,polo,au3,a180) segmentinin en iyisi bence.Skoda tüm araçlarında konfora ve yol tutuşuna çok önem veriyor.Mercedes\'in bir tık alt seviyesi de diyebiliriz belki ama skoda da vazgeçilmeyecek araçlar konseptine girmiş bulunmakta diye düşünüyorum.
Diğer yazılar
Otomobil yakıt türü
Tümünü görüntüle