alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
2021 Hyundai Ioniq 5 elektrikli SUV iç mekanı tanıtıldı: fiyat, özellikler ve çıkış tarihi 2021 Hyundai Ioniq 5 elektrikli SUV iç mekanı tanıtıldı: fiyat, özellikler ve çıkış tarihi
Haberler Şubat 18, 2021

2021 Hyundai Ioniq 5 elektrikli SUV iç mekanı tanıtıldı: fiyat, özellikler ve çıkış tarihi


Mevcut Hyundai Kona EV'den daha geniş bir menzile sahip olacak ve sizden çok daha göz alıcı bir tasarıma sahip olacak. 23 Şubat'ta resmi olarak ne zaman sergileneceğini göreceğiz.!

Hyundai Ioniq 5 son dönemlerde gündemden pek düşmüyor. Bazen casus fotoğraflarıyla bazen teaser görselleri ile spot ışıklarını üzerinde tutan Koreli EV bu sefer de akıllı iç mekânı ile karşımızda. Kayabilen kol dayama çok normal bir donanım ancak Ioniq 5'in tüm orta konsolu ileri geri hareket edebiliyor!

Görünüşe göre konsol ön yolcu koltuğu ile birlikte kayıyor. Bu özellik, Hyundai'in yeni E-GMP platformunun getirisi olan düz taban ve uzun aks mesafesi sayesinde mümkün olmuş. KIA CV ve Genesis GV60 tarafından da kullanılacak bu altyapı mimarisinden yükselen Ioniq 5, Koreli markaya göre orta boyutlu SUV segmentinde yer alacak.

Ioniq 5'in bir diğer numarası ise sürücü ve ön yolcu koltuğunda sunulan bacak dinlendirme bölümü. Güney Koreli firma, Ioniq 5'in bazı crossover ve MPV modellerinde görülen kayar arka koltuklara da sahip olduğunu ve böylece arka yaşam alanı ile bagaj hacmi arasında seçim yapılabileceğini kaydediyor. Koltukların malzemesi ise "çevreci yöntemlerle işlenmiş deri" imiş.

Kapı panelleri, direksiyon, konsol ve fonksiyon düğmeleri ise kolza tohumu ve mısırdan elde edilmiş yağlardan türetilmiş poliüretan biyolojik boya ile boyanmış. Yumuşak dokulu bazı malzemelerde ise geri dönüştürülmüş şişeler ve sürdürülebilir lifler görev yapıyor.

Hyundai 45 Konsepti  Hyundai 45 Concept: Frankfurt 2019 

Son derece geniş ekran bu seferki teaser grubunun odak noktası olmasa da kendisinin bir kısmını burada da görüyoruz. Hyundai, Ioniq 5'te tıpkı 45 Konsepti gibi boydan boya uzanan ve dijital gösterge paneli ile multimedya ekranını yekpare cam ardına gizleyen bir sistem kullanacak.

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını dolayısıyla artık doğal hâle gelen çevrim içi lansman yöntemi, Ioniq 5'in tanıtımı için de geçerli olacak. Hyundai, yeni elektrikli SUV modelini 23 Şubat'ta internet üzerinden sergileyecek.

 Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Chevrolet Camaro 2026'ya kadar değişime girmiyor.
Tümünü görüntüle