alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
2021 BMW X7, Bu araç resmen bir tank 2021 BMW X7, Bu araç resmen bir tank
Oto Dünyası Şubat 19, 2021

2021 BMW X7, Bu araç resmen bir tank


Aracın arka kısmında kaçış için bir kapı daha bulunduğunu belirtelim.

Günlük rotalarında daha fazla korumaya ihtiyaç duyan "cebi derin" kesimin seçenekleri günden güne artıyor. Standart modelleri zırhlı hale getirmeleri ile ünlü Kanadalı dostlarımız Inkas, bu kez de bir BMW X7'yi dört tekerlekli bir tanka çevirmiş. Öyle ki aşağıdaki galeriden inceleyebileceğiniz model uzun namlulu tüfek mermilerine ve birkaç el bombasına dayanıklı hale getirilmiş durumda.

Aslında ilk bakışta aracın zırhlı olduğunu anlamak neredeyse imkansız. Dış tasarımda bir tane bile krom kaplama göremediğimiz modelin camları da karartılmış. Fakat bu camların asıl detayı, standart X7'de bulunanlardan çok daha kalın olması. Hatta aracın arka kısmında kaçış için bir kapı daha bulunduğunu belirtelim. Inkas ekibi aracın BR6 seviye zırh sunduğunu ifade ediyor -ki bu .308 ve 7.62 milimetre çapa sahip mermilerin durdurulabileceği anlamına geliyor. Zırhlı model, iki adet el bombası patlamasını da sorunsuz şekilde atlatabiliyor.

 7 Fotoğraflar

Hava filtre sistemleri, sirenler, acil durum ışıkları, gece görüş kamerası ve hatta sis bombası gibi ekstra güvenlik önlemlerine sahip olan bu SUV, ekstra ağırlığını taşıyabilmek adına güçlendirilmiş durumda. Motor gücü 620 bg güce çıkartılan araç, standart olarak sunulan 530 bg güç seçeneği ile de satın alınabiliyor.

X7'nin süspansiyonları da bu ekstra ağırlık için yeniden düzenlenmiş. Run-flat lastiklere sahip olan zırhlı SUV, batarya ve elektrik aksamını koruyan ekstra güvenlik donanımları ile de dikkat çekiyor.

Inkas ekibi bu aracın dünyanın ilk zırhlı BMW X7'si olduğunun altını çiziyor. Fiyatlandırma seçenekleri henüz belli olmasa da aracın oldukça yüksek bir fiyat etiketi ile geleceği kesin.Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
İkinci el araçların fiyatı düştü mü?Araç satın almayı düşünenler ne yapmalı?
Tümünü görüntüle