alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
2020'nin en iyi 10 pick-up, kamyoneti 2020'nin en iyi 10 pick-up, kamyoneti
Haberler Ocak 25, 2021

2020'nin en iyi 10 pick-up, kamyoneti


Şirket otomobil vergisi kuralları ile beslenen,   onları benzer boyuttaki binek otomobillerle karşılaştırıldığında özellikle çalıştırması ucuz hale getiren, kamyonetin İngiltere pazarındaki artan popülaritesi, ayni faydayı bilmeyenleri şaşırtabilecek bir olgudur. onu süren boşluk.
Sonuçta, daha sessiz ve daha geniş yollar, daha ucuz hammaddeler ve daha ucuz yakıt bulunan ülkelerde 'kamyonların' neden bu kadar iyi sattığını anlamak kolaydır; ancakTürkiye'nin daha yoğun, daha dar yollarında veya çok katlı otoparklarımızın çevresinde araba kullanmayı seçmeniz daha az kolay.

Orta büyüklükte bir aile SUV yerine bir pick-up çalıştırmak,   bir filo sürücüsüne, tüm ticari araçların hak kazandığı daha düşük sorumluluk nedeniyle yıllık vergi faturasında düzenli dört haneli bir meblağ kurtarabilir. Dolayısıyla, bir filo seçeneği olarak büyük bir arabayı çalıştırmanız gerekiyorsa - geleneksel olarak bir 'düz yatağın' sağladığı yük taşıma ve arazi kabiliyetine ihtiyacınız olsun ya da olmasın - hangisinin daha iyi performans gösterdiğini keşfetmekle ilgilenebilirsiniz daha iyi huylu ve daha arabaya benzeyen 'çift kabin' seçenekleri, hem çok iyi kurulmuş hem de dikkat çekici bir şekilde yeni oyunculardan oluşan bir sınıfta.
Aynı şekilde, boş zamanlarınızda aktif, maceracı, açık hava yaşam tarzının süslerini taşımak için sadece büyük, sağlam, güvenilir bir iş gücüne ihtiyacınız varsa, hafta sonunu teslim etmek için bir spor arabaya veya klasik bir otomobile tercih edebilirsiniz. 

. Isuzu D-Max


Isuzu, bu segmentin kendi kendini ilan eden sadece pick-up uzmanıdır ve D-Max, modern düz yatağın metalaştırılmasıyla kapatılan herkes için panzehir olabilir.

İş eldiveni takıyorsanız kolayca kavranabilen büyük boy düğmeler, anahtarlar ve kollar ve geniş bir ayak boşluğu bulunan, gerekli ikincil kontrollerle seyrek olarak doldurulmuş bir kabini vardır. Bu, algılanan kalite düşünülerek tasarlanmış veya yapılandırılmış bir kabin değil, ancak saçma sapan, dayanıklı seçenek fikrini seviyorsanız, bu cazip olmalı.

D-Max'in 17.000 £ artı KDV'den daha düşük bir fiyata en alt basamaklı, tek kabinli, ticari türev biçiminde satın alınabilmesi, aynı zamanda kuruşlara bakmayı sevenler için de onu sevdirmeye yardımcı olmalıdır. kendi özel Galler dağ koyunu sürüsüne veya birçok hektarlık Cumbrian tepe ormanına bakıyor.

Biraz ot gibi hisseden 1.9 litrelik dizel motor, D-Max'i herhangi bir zevkle hareket ettirmek için çok çalışmakta ısrar ediyor ve bu seçeneği pick-up sınıfında en az rafine ve yaşanabilir kılan birkaç faktörden biri. Ancak, kullanma ve kötüye kullanma konusunda uzaktan suçluluk hissetmenize gerek olmayan bir beygirini gerçekten istiyorsanız, daha fazla aramanıza gerek yok.

Türkiye 'de  2021'in başlarında yeni nesil bir D-Max'in gelmiş bulunmakta.
 

2. Toyota Hilux


Büyük boy radyatör ızgaralarında birinci sınıf markalarla daha lüks düz yatak satan otomobil markaları kuyruğu neredeyse aya kadar uzuyor gibi görünse de, bloktaki en iyi pick-up'ın en az iddialı olanlardan biri olmaya devam ettiğini gösteriyor. Hilux, 60'ların sonlarından beri Toyota'nın ticari araç yelpazesinin bir parçası ve o zamandan beri çok yönlülük ve güvenilirlik ile ün kazandı, bu da tam yüklü donanım seviyesinin 'Yenilmez' olarak adlandırıldığını fark ettiklerinde kimsenin gözünü kapamayacağı anlamına geliyor.

Hilux rahattır ve içi düzgündür ve ayrıca rakiplerinin çoğundan daha rafine ve kullanımı daha zevklidir. Daha dar yollarda fil hissinden kıl payı kurtulmasına izin veren boyutlar gibi, itibarlı sürüş ve yol tutuş gelişmişliği de onu ayırır.

2019'daki bir orta-ömrü güncellemesinin bir parçası olarak, otomobilde yeni tamponlar ve bir tanesi aktif güvenlik sistemlerinin daha iyi sağlanması için yapılan bazı kabin ve donanım revizyonları yapıldı. Bir yıl sonra Toyota, otomobilin şasisini, stilini ve iç mekanını yeniden geliştirdi, sürüşü ve kullanımı bir adım daha geliştirdi ve en üst seviye 'Invincible X' versiyonları için donanım ve görsel çekicilik ekledi.

Toyota şimdi 148bhp 2,4 litrelik ve 201 bhp 2,8 litrelik dört silindirli dizel motor seçenekleriyle birlikte geliyor, bu da bazı çok silindirli seçeneklerin yanında, ikincisi bol miktarda gerçek dünya performansına sahip olsa bile, onu heyecan verici kılmaz. ve iyi incelik. Bu, elbette gereksiz araçlardan bu kadar uzak ve buna çok sevilen bir araç için çok tipik.

Bu arada, daha ağır kargo taşıması gerekenler de, taşıma kapasitesinin rakiplerinin çoğunu aştığını öğrenmekten memnun olabilirler. Daha uzun yataklı 'tek kabin' ve 'ikiz kabin' versiyonları, Hilux model serisinin altında mevcuttur, ancak tüm zilleri ve ıslıkları istiyorsanız - ve bugünlerde güçlü bir JBL premium ses sistemi de dahil olmak üzere pek çok şey var - bu Sadece sizin için 'çift kabin' olacak.
 

3. VOLKSWAGEN AmarokVolkswagen, 2010 yılında hafif pick-up pazarına girdiğinde paketin önündeydi ve VW rozetinin sözde premium cazibesini kullanarak, olmayan bir müşteri kitlesine daha çekici gelebilecek düz yataklı bir kamyon yapmaya çalıştı. Daha önce düşünmemiştim. 

Bu, orta derecede başarılı bir teklifti, VW'nin binek araçlarının bilindiği algılanan kalite ve onboard teknolojisinin en azından tanınabilir bir görüntüsüne sahip, aynı zamanda onu isteyenler için gerçek kullanım ve '4Motion' 4x4 kabiliyetine sahip bir araç üretiyordu. 

Kesinlikle bir Amarok'un kabinini veya modern bir Touareg veya Tiguan SUV kabini ile hata yapmasanız da , her ikisi de VW'nin sahiplik çekiciliğini şu anda bile rakiplerinin çoğunun üstüne çıkarmak için yeterince iyi olacaktır. Amarok, sınıf ortalamasından daha tutarlı ve biraz daha zengin bir iç mekana ve daha derli toplu yol tutuşuna sahiptir. VW, 2017'de ilk otomobilleri motive eden, biraz fazla çalışan 2.0 litrelik dört silindirli dizel motorları 3.0 litrelik TDI V6 ile değiştirmeyi seçtiğinde, arıtma, performans ve sürülebilirlik ekledi. 

O halde, şu anki nesil Amarok'un üretiminin sona ermesi üzücü, Birleşik Krallık bayi stoğunda kalan örnekler ve VW'nin Avrupa pazarı Amaroks'u inşa eden Hanover fabrikası, ID markalı EV'ler yapmak için yeniden tasarlanıyor. yerine. 2022'de Ford Ranger ile aynı mekanikler üzerine inşa edilmiş yeni nesil bir versiyon bekleniyor.
 

4. Ford Ranger


Bunun bir sürpriz olması pek olası değil ve birçok 'araba' satma olasılığı daha düşük, ancak yine de doğru: şu anda satın alabileceğiniz en iyi kullanımlı tek tonluk düz yataklı pick-up bir Ford. 

Ranger, Blue Oval'in şu anki 'küresel' hafif kamyonudur. 2010 yılında mevcut haliyle piyasaya sürüldü; ABD dışında, Avustralya'da Ford'un daha büyük pikap pazarlarından birinde tasarlandı; ve Güney Afrika'dan temin edilen Avrupa pazarına ait araçlarla dünya çapında altı lokasyonda inşa edilmiştir. 

Tek kabin, iki artı iki koltuklu 'süper kabin' ve dört kapılı çift kabinli kasa seçenekleriyle Birleşik Krallık'ta bulunan birkaç pick-up'tan biridir ve yolcu bölmesi büyüdükçe yük bölmesi uzunluğu azalır. . Motorlar artık manuel veya otomatik şanzıman seçenekleriyle birlikte 210 hp'ye kadar dört silindirli, 2.0 litrelik turbo dizellerdir.

Ranger, bazı alternatiflerin maddi kabin çekiciliğini sunmuyor, ancak rahat bir sürüş pozisyonuna, makul bir mekanik iyileştirmeye ve etkileyici bir şekilde sezgisel hale getiren uyumlu bir şekilde ağırlıklı ve iyi ayarlanmış kontrollerle nispeten yerleşik ve uyumlu bir yolda sürüşe sahip. sürülebilirlik.

Ve ayrıca, zorlu offroading süspansiyon özellikleri ve çılgın görünümlü gövde stiliyle lezzetli, kuduz, birinci sınıf Raptor performans versiyonu var . Pahalı - ve yükleme bölmesinde bir ton taşıma kapasitesine sahip olmadığı için teknik olarak kullanışlı bir ticari araç değil - ama yine de özel sektöre ait çok çekici bir hafta sonu silahı olacak.

5 . Nissan Navara


Nissan gibi Japon otomobil üreticileri haklı olarak kompakt bir kamyonetin ömrünün en başında var olduklarını iddia edebilirler. Daha sonra Nissan olan şirket, Asya, Amerika ve Avustralasya pazarlarını bu süper çok yönlü ticari araçların potansiyeline uyandırmaya yardım ettiğinde, savaş öncesi döneme kadar, elbette, bunu Datsun rozetli arabalarla yaptı. Nissan olanlar. Ve yine de bir şablon oluşturdu ve günümüz Nissan Navara'sına götüren bir soy oluşturdu.

Navara, 161 veya 187 bg'lik 2.3 litrelik turbo dizel motor seçenekleriyle birlikte gelir; arkadan çekişli veya tam zamanlı dört tekerlekten çekişli; manuel veya otomatik şanzımanlar; ve dört koltuklu 'king-cab' veya çift kabinli gövdeler. Anahtar süspansiyon, frenleme, vites kutusu ve iç donanım yükseltmelerinin eklenmesiyle 2019'da önemli bir orta ömür makyajı yaptı.

Yukarıda bahsedilen son güncellemeyle Nissan, Navara'nın daha ucuz, araba yaylı versiyonlarının en büyük dinamik eksikliğini, tüm trim seviyelerine çok bağlantılı, helezon yaylı bir arka aks takarak ele aldı. Navara, sonuç olarak rekabetçi (olağanüstü olmasa da) sürüş ve yol tutuşuna ve oldukça sıradan bir duyguya sahip olmakla birlikte, saygın bir ortam hoşluğuna sahip işlevsel bir iç mekana sahiptir. Çekme, taşıma ve 4x4 yeteneği iyidir.
 

6 . SsangYong Musso'Musso', bu aracın üretildiği Güney Kore'de gergedan anlamına gelir - ve İngilizce konuşulan diğer küresel pazarlarda tam olarak bu denir. 1990'ların ortalarında Birleşik Krallık'a gelen ve aynı adı taşıyan, belirsiz sportif, Ken Greenley tarafından tasarlanmış SUV'dan çok farklı, ancak değer meraklısı alıcılara saygın bir performans ve yol tutuşu, güçlü çekme kapasitesi ve kullanışlılık sunuyor bir bütçeyle böyle şeylere ihtiyacınız var.

Musso'nun 179 beygirlik, 2,2 litrelik dizel motoru, sınıftaki bazılarına göre daha fazla hırıltı sunuyor ve frenli bir treylerde 3,5 ton çekme derecesi de bazı rakipleri geride bırakıyor. Otomobil, segmentteki en büyük yük bölmesine sahip değil, ancak yetişkin yolcular tarafından kullanılabilecek kadar büyük dört koltuk sunuyor. Aynı zamanda, bu tür arabaları İngiltere otoparklarında bulduğunuz gibi park alanlarına sokmak için mücadele edenlere hitap etmek için türünün en kısa arabalarından biri.

Musso yeterince iyi işliyor ve mekanik iyileştirmesi ve yakıt ekonomisi de aynı şekilde saygın. Yine de ürkek ve gürültülü bir sürüş, otomobilin dinamik Aşil topuğudur ve bu listede daha fazla yer almasını engelleyen şeydir.
 

7 . Mitsubishi L200


Mitsubishi L200, kamyonet pazarının Birleşik Krallık'ta büyümesine izin veren şirketin araba vergisi yasal boşluktan yararlanan ilk araçlardan biriydi. Şimdi, 148bhp 2,2 litrelik turbo dizel motor ve bir 'club cab' veya çift kabinli gövde tasarımı ile altıncı tam model neslinde mevcuttur, ancak ekipmanı, 4x4 kapasitesini, sağlamlaştırılmış görünümü ve değeri karıştırmak için çeşitli trim seviyeleri gerekebilir. özel tercihinize göre.  

Mevcut neslinde bu, 2018'deki en son kamyonet grup testimizde beşinci ve sonuncu olan otomobildi. Merakla yapılandırılmış sürüş pozisyonu nedeniyle eleştiriler aldı; biraz sıkışık hissettiren kabini için; özellikle yavaş ve belirsiz yönlendirme için; gürültülü dizel motoru için; ve daha zorlu arazilerde çekişi kolayca sürdürme yeteneği için.

Modern stil çekiciliği, kabin alanı ve hem çekme hem de taşıma kapasitesi için L200 benzerleriyle daha rekabetçi ve aynı şekilde tam performans ve yakıt ekonomisi için.
İle Avrupalı satış operasyonlarını tasfiyesi sürecinde Mitsubishi , onun UK distribütörü 2021 yılı sonundan önce bir satış sonrası salt operasyona onun galerilerinde ve geçiş kapatmak bekleniyor. 

 

8 . Rivian R1T


Rivian R1T, küçük bir yetenekli mühendis grubu ve eski bir Jeep tasarımcısı ile yepyeni bir araba işi kurarsanız ve dünyaya kendi stilini kazandırmak için sıfırdan kendi elektrikli otomobil platformunuzu tasarlarsanız elde edeceğiniz şeydir. ilk 'macera EV'si'. Şirket patronu RJ Scaringe'ye göre Rivians, modern bir Land Rover ile Tesla arasındaki farkı paylaşacak. 

R1T bunlardan ilki olacak. Tam boyutlu bir çift kabinli pick-up, standart formdaki 105kWh'lik bir sürücü pilinden 200 milden fazla menzile sahip olacak ve üst düzey döşemede 400 mil kadar uzanacak. Dört elektrik motoru 754 bg'ye kadar güç sağlayacak, ancak 3.0sn düz olarak 0-62mph mümkün. 

Bu arada aracın yükleme bölümü zemini, altındaki sürücü aküsünü korumak için karbon elyaf ve Kevlar ile güçlendirilecek. O zaman bu aracın ucuza gelmesini beklemeyin; ancak Britanya'ya ulaştığında ciddi dalgalar yaratmasını bekliyoruz.
 

9 . Tesla Cybertruck


Rivian R1T geldikten bir yıl sonra, bunu EV'nin öncüsü Tesla'dan sıra dışı görünen ancak kaçınılmaz bir yanıt alacak . Açılı ve kurşun geçirmez olduğu iddia edilen Cybertruck, altı tondan fazla iddia edilen çekme kapasitesi ve yükleme alanı ile aynı boyutta bir yükleme bölmesi ile üst düzey triminde en fazla üç elektrik motoru ve 500 milden fazla menzile sahip olacak.

Ford F-150. Tesla'nın diğer büyük modelleri gibi, Cybertruck da yüksekliği ayarlanabilir havalı süspansiyonla çalışacak.

Tesla patronu Elon Musk, aracın açılışından sonraki bir hafta içinde yaklaşık 200.000 müşterinin Cybertruck için nakit para yatırdığını iddia etti. Sınıfının en iyisi versiyonların 50.000 £ ile 60.000 £ arasında olması bekleniyor; daha ucuz, daha az güçlü ve daha az aralıklı arkadan tahrikli versiyonlar daha ucuza sunuluyor. 
 

Maxus T70Eskiden LDV olarak bilinen işletme, MG otomobil markasının şu anki sahibi olan Çinli otomobil üreticisi SAIC tarafından 2010 yılında satın alındı. Şirket, 2020 baharından bu yana birkaç şekil ve boyutta kapalı kasa kamyonetler de sunuyor. kompakt bir elektrikli minibüs olarak. Ve 2021'in ortalarında, ürün yelpazesine, 2019'dan beri Çin'de satışa sunulan T70'in sağdan direksiyonlu versiyonu olarak adlandırılan bir pick-up ekleyecek.

T70, 161 beygirlik Euro-6b uyumlu 2.0 litrelik dizel motor kullanır. Diğer pazarlarda bir dizi kabin stilinde mevcuttur, ancak Birleşik Krallık'ta sunulan teklif hala onaylanmamıştır. 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Porsche Taycan, 2021 modeli daha ucuz fiyatlarla satışa sunulmak için hazırlanıyor
Tümünü görüntüle