alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
2020'nin en iyi 10 aile hatchback'i 2020'nin en iyi 10 aile hatchback'i
Tavsiyeler Ocak 20, 2021

2020'nin en iyi 10 aile hatchback'i


Şık, iyi donanımlı ve her ihtiyaca uygun bir motora sahip aile hatchback'leri, pazarın önemli bir sektörü olmaya devam ediyor. Ama hangileri ilk 10'umuzu yapıyor?

Geleneksel aile hatchback segmenti, pazarın en hızlı büyüyen segmenti olmayabilir, ancak en önemli ve en çok tartışılan segmentlerden biri olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, sınıftaki serseriler kendilerini her zaman yeniden keşfederken, yepyeni girişler düzenlilikle birlikte gelirler, her biri boyundan sıyrılıp piyasayı ele geçirmeyi amaçlamaktadır.

Eskiden bildiğimiz gibi geleneksel aile hatchback artık gerçekten var değil. Bir zamanlar mütevazı bir insan ve bagaj nakliyecisi olan bu arabalar, ister tutumlu bir dizel, ister şevkli, küçük, turboşarjlı bir benzinli motor arıyor olun, herkes için bir şeyler sunan oldukça çarpıcı beş kapılı aspirasyon makinelerine dönüştürüldü. , pazarlıklı taşıma veya lüks bir tada veya sportif bir şeye sahip bir şey.
 

1. Volkswagen Golf

Aileler tarafından en çok tercih edilen arabaları, en çok beğenilen arabaları sizler için özetledik

MGolf'ün piyasaya sürülmesiyle Volkswagen , aile hatchback sınıfının zirvesinde pek çok kişinin hak ettiği yeri geri aldı. Mekanik olarak konuşursak, en son Golf'te sunulan güncellemeler nispeten hafiftir: Hala selefi ile aynı MQB platformunda yer alır ve 48V hafif hibrit teknolojisinin tanıtımı dışında, büyük ölçüde aynı motor serisini kullanır.

Ancak tüm bu küçük değişikliklerin toplamı gerçekten etkileyici bir araba. Sürüş iyileştirmesi, yol tutuşu dengesi ve performans söz konusu olduğunda, Golf, sınıfında göze çarpan çok yönlü bir araç olarak kimliğini koruyor - ve şimdi bizi burulmayı seçmekten caydıracak olan biraz daha sert süspansiyon kurulumuna rağmen yapıyor. kiriş donanımlı modeller. İç mekan da iyileştirildi ve daha yüksek teknolojili bir bilgi-eğlence sistemi birçok kişiye hitap edecek. Bununla birlikte, herkes yeni dış cephesinden ikna olmayacak ve kabin, önceki Golf'lerde alıştığımız malzeme rahatlığı seviyelerini pek desteklemiyor.

En son GTI sürümünün etkili ve ilgi çekici bir hot hatch olduğu kanıtlandı, ancak her zamankinden daha keskin, daha odaklı bir kurulumla, önceki modellerini çok başarılı bir şekilde işaretleyen zahmetsiz günlük kullanılabilirliğin bir kısmını kaybetti. Bu arada GTE versiyonu da oldukça güçlü ve şimdi daha önce hiç olmadığı kadar iyi niyetli bir eklenti hot hatch gibi geliyor. Ve henüz Birleşik Krallık'ta 315bhp R'yi örneklemesek de, VW'nin en son all-paw mega-hatch'inin ilk sürüşleri gerçekten çok umut verici. Piyasadaki en iyi çok yönlü performans kapağı olabilir

 

2. Ford Focus

Aileler tarafından en çok tercih edilen arabaları, en çok beğenilen arabaları sizler için özetledik

Ford’un yeni Focus'u, Autocar ailesi hatchback yığınının tepesindeki yerini yeni Mk8 Golf'e kaptırmış olabilir, ancak olağanüstü yol tutuşu ve mükemmel esnekliği, iyi çözümlenmiş sürüşü onun hala en iyilerden biri olduğu anlamına geliyor. Focus Mk1'in ölümünden bu yana tartışmalı olarak hafif bir düşüş yaşayan, tarihteki en iyi yol tutuşlu aile hatchback, şüphesiz sürücü çekiciliğinde en iyisine geri döndü.

İçeride bolca alan varken, tamamen yeni bir platform ve dış cephe Ford'a yeni bir yaşam süresi kazandırdı. Kabini hala bir Golf veya Seat Leon ile aynı uyum ve bitiş seviyelerini sunmuyor.

Bu dördüncü nesil model hem benzinli hem de dizel motorlarla birlikte sunulurken, temel modeller, isteğe bağlı olarak daha güçlü modellerin uyarlanabilir amortisörleri ile birlikte sunulan çoklu bağlantı düzeni yerine burulma kirişli arka süspansiyon konfigürasyonu ve pasif amortisörler kullanır. Yine de, arabanın alt uç ve daha az sportif konfigürasyonları bile dinamizmle başa çıkma konusunda rakiplerinden uzak duruyor.
Mükemmel  2.3 litrelik ST, serideki en sportif teklifi temsil ediyor . Ne yazık ki Ford, bu model nesli için tam kapsamlı bir RS'yi dışladı

 

3. Seat Leon

Aileler tarafından en çok tercih edilen arabaları, en çok beğenilen arabaları sizler için özetledik

Seat'ın dördüncü nesil Leon'u, aynı MQB platformunu temel alan ve aynı motor serisini etkin bir şekilde kullanan, sınıfının lideri Golf ile her zamanki kadar yakından ilişkili olmaya devam ediyor. 
Bu son Leon, belki de selefi kadar görsel olarak çekici değil ve belki de Golf ve Skoda Octavia ilişkileriyle karşılaştırıldığında kimliğinin bir kısmını aşındırıyor. Her ne kadar olsa da, hiç şüphesiz VW Group portföyündeki en keskin ve en eğlenceli aile hatchbacki olmaya devam ediyor - odaklanma açısından Focus ile tam olarak eşleşmese bile. İç mekanı Golf ile yakından ilgilidir, akıllı görünür ve sınıfının en iyileri arasında yer alan bir alan ve pratiklik düzeyi sunar.

Leon'un düşük fiyat noktası, Golf'e göre bir başka avantajı olsa da, 148 beygirlik modellerin Golf'te aldığınız daha sofistike arka süspansiyonla gelmediğini belirtmeye değer. Bununla birlikte, en son Leon, mükemmel bir şekilde tavsiye edilen bir hatchback olmaya devam ediyor. 
Bir plug-in hibrit modelin gelişiyle, vergi bilincine sahip iş kullanıcıları artık% 6 ayni fayda oranına giren bir Leon'a da girebilirler. Bu arada, daha sportif Cupra modeli de eklenti görünümünde mevcut ve zamanı gelince geleneksel benzinli modeller de eklenecek.

 

4. Audi A3 Sportback

Aileler tarafından en çok tercih edilen arabaları, en çok beğenilen arabaları sizler için özetledik

Audi A3'ün dördüncü nesil versiyonu, onu aile hatchback pazarında tarihsel olarak bu kadar başarılı kılan özellikler üzerine inşa ediyor: lüks, zarif, rahat, bakması güzel ve kullanımında son derece güvenli ve istikrarlı. Bu, dramatik bir devrimden ziyade mevcut formülün hesaplanmış, mantıklı bir evrimini temsil eder - ve bunda doğal olarak yanlış bir şey yoktur.

Seat, Volkswagen ve Skoda kardeşleri gibi, en yeni A3, VW Group'un MQB mimarisinin gelişmiş bir versiyonuna dayanıyor ve bu değişiklikler, hem hafif hibrit hem de fişi içeren daha çeşitli bir güç aktarma sistemi serisine yol açmak için tanıtıldı. varyantlarda. Şimdilik, dört tekerlekten çekişli  306bhp S3 aralığı taçlandırıyor,  ancak tamamen yeni bir 396bhp RS3 , 2021'de daha sonra gelecek ve savaşı Mercedes-AMG A45 S'ye götürecek.

A3'ün daha mantıklı benzinli ve dizel versiyonları, BMW'nin 1 Serisi gibileriyle aynı zevke ve canlılığa sahip değil, ancak üstün incelik ve performanslarının tümü, A3'ü biraz daha çekici hale getirmeye yardımcı oluyor. Kabin, selefinin bazı maddi hayranlık faktörünü kaybetti, ancak A3 yine de bizim premium markalı hatchback grubunu seçti .
 

5. BMW 1 Serisi

Aileler tarafından en çok tercih edilen arabaları, en çok beğenilen arabaları sizler için özetledik

Bu listenin ilk yarısına girmek, BMW için bir sonuçtur, BMW için 1 Serisi hatchback - modern çağda arkadan çekişli bir şasi kullanmaya çalışan sınıftaki meşhur tek otomobil - dinamik olarak sorunlu geçmiş. 

Artık motor düzeni ve aks tahriki için mekanik konvansiyonu benimsediğini söylemek yeterli, en son 1 Serisi çok az şey kaybetti ve çok şey kazandı. Önden çekişli bir düzen (dört tekerlekten çekiş seçenekleri, daha güçlü motorlarla birlikte sunulur) araca iyi hizmet eder ve yol tutuşu düzgün ve güvenlidir; gövde kontrolü ve sürücü, otomobili diğerlerinden ayıracak kadar iyidir. rakipleri. Bu arada iç ambalaj, her ikisi de önemli ölçüde iyileştirilmiş ikinci sıradaki yolcu alanı ve bagaj kapasitesi ile arkadan tahrikli önceki modele göre çok daha iyi.

Çoğunlukla kaygan ve verimli şanzımanlarla eşleştirilmiş etkileyici benzinli ve dizel motorların iyi bir seçimi ve aynı derecede etkileyici yerleşik bilgi-eğlence teknolojisi, 1 Serisini son derece tartışmalı birinci sınıf aile hatchback pazarında kolayca önerilen bir seçenek haline getiriyor. Yeni 128ti varyantı, Mk8 Golf GTI için oldukça etkili ve heyecan verici bir meydan okuyucu olacak şekilde şekilleniyor ve dört tekerlekten çekişli M135i, her türlü hava koşulunda ciddi şekilde etkili bir hot hatch. 

 

6. Mazda 3

Aileler tarafından en çok tercih edilen arabaları, en çok beğenilen arabaları sizler için özetledik

Dördüncü nesil Mazda 3, şu anda satışta olan en iyi görünümlü aile hatchbacki olabilir. Ve sevinç sevinci, selefini bu son derece rekabetçi sınıfta böylesine çekici bir rakip haline getiren tüm nitelikleri koruyor: paranın karşılığını fazlasıyla alma, hızlı yol tutuşu ve atmosferik benzinli motor seçenekleri.

İçeride, eskisinden daha yüksek algılanan kalite seviyeleri sayesinde hatchback sınıfındaki premium tekliflerle daha rekabetçi. Hızlı, doğrudan yönlendirmesi, hassas ve kaygan bir manuel şanzıman ve ince gövde kontrolü sayesinde Ford Focus'a rakip olan sürücü çekicilik seviyelerine de sahiptir. 

Otomobilin 2.0 litrelik SkyActiv-G benzinli motoru, sınıfının en iyisini devirmek için yeterli güç sağlamıyor, ancak yeni nesil SkyActiv-X alternatifi, bir seyirde daha torklu ve daha verimli. Devir için hafif bir isteksizlik ve yük altında belirli bir pürüzlülük, tek hayal kırıklığıdır.

 

7. Skoda Octavia

Aileler tarafından en çok tercih edilen arabaları, en çok beğenilen arabaları sizler için özetledik

En yeni Octavia , geleneksel güçlü yönlerine bağlı kalarak köklerine sadık kalır: pratiklik ve uygun fiyatta. 
Estate görünümünde, Octavia basitçe bagaj alanı için tüm rakiplerini geride bırakırken, liftback versiyonu da tam olarak yetersiz değil. Sürmek için, bir Leon'dan aldığınız türden bir etkileşim veya Golf ile aynı seviyelerde sofistike sürüş iyileştirmesi sunmayabilir, ancak kesinlikle çok uzak değil.


Her zamanki gibi, VW Grubu kardeşleri arasında pragmatistlerin tercihi olmaya devam ediyor. Sadece dönümlerce yolcu ve depolama alanı olan uygun fiyatlı bir aile arabası arayanlar, burada sunulanlardan ciddi şekilde etkilenecekler. Aynı zamanda, bir Odaktan çıkan herhangi biri, nispeten sakin karakteri nedeniyle biraz ertelenebilir. Benzinli, dizel ve plug-in görünümünde mevcut olan yeni vRS modellerinin tümü, bu tür şikayetleri gidermek için uzun bir yol kat ediyor.
 

8. Kia Ceed

Aileler tarafından en çok tercih edilen arabaları, en çok beğenilen arabaları sizler için özetledik

Güney Koreli üretici için üçüncü kez şanslı, çünkü bu üçüncü nesil Ceed şimdiye kadarki en inandırıcı. 

Yol tutuşu ve direksiyon, her zamankinden daha fazla gelişmişlik seviyesi buldu ve kabin dört yetişkin için bolca yer sunuyor, ancak yine de daha lüks yarışmacıların bazı şık malzeme çekiciliğinden yoksun. Dizel motorları pürüzsüz ve zariftir ve etkileyici bir ekonomi sağlayabilir. 

Ceed hala sınıf lideri konumunun biraz gerisinde ama yine de inanılmaz derecede rekabetçi bir segmentte değerli bir rakip. Bu arada, Proceed kompakt atış freni tasarım çekiciliğine sahiptir ve Kia'nın aile hatchback menzilini genişletmek için az miktarda sürücü çekiciliği yoktur .
 

9. Honda Civic

Aileler tarafından en çok tercih edilen arabaları, en çok beğenilen arabaları sizler için özetledik

10 model boyunca, Honda Civic sıradan olandan bölücüye çok sayıda değişiklik geçirdi. Bu yeni nesil otomobil, şimdiye kadarki en büyüğü ve daha geleneksel bir şekilde de olsa, selefleri kadar aynı derecede çarpıcı. Dinamik olarak, araba eskisinden daha iyi yürütülüyor.

Honda'nın yeni benzinli motorları, üçlü yüksek devirli sürücü katılımı için Ford'un 1.0 litrelik ünitesine tam olarak uymasa bile etkileyicidir. En yeni nesil Civic Type R sıcak hatchback versiyonu ise mükemmel.

 

10. Mercedes-Benz A-Serisi

Aileler tarafından en çok tercih edilen arabaları, en çok beğenilen arabaları sizler için özetledik

Mercedes'in kompakt aile hatchback'ine en son yaklaşımı, A-Serisi sıradanların alışkın olabileceğinden daha geleneksel bir otomobil, ancak çoğu araç sahibinin hesaba katacağı şekilde, ticaret için kesinlikle daha kötü değil.

Son nesil versiyondan bu yana önemli ölçüde büyüyen A-Serisi, artık segmentteki daha büyük hatchback'ler arasında yer alıyor. Lüks görünümlü, teknoloji açısından zengin bir iç mekan, otomobilin ana satış noktasıdır. Bir çift geniş ekran enstrüman ve bilgi-eğlence ekranı ve sürekli olarak iyi çalışan Merc'in en son MBUX ses tanıma yazılımı ile daha pahalı donanımlara sahip olabilir.

Garip bir şekilde çıkıntılı iç kapı kolları, her iki sırada diz boşluğunu soyarak iç ambalaj kusursuz değil, ancak yine de, teklifte yeterli alan var. 


 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

YenerAkts21
Ocak 20, 2021
Yanıtla
Yaklaşık 10 senedir audi kullanıyorduk , audinin tam bir hastasıydım diyebilirdim.Yalnız bu sene bi değişiklik yapıp mercedes a serilerini denemeye karar verdik kesinlikle tavsiye tavsiye tavsiye üstüne tavsiye ederim.A180 benzinli modellerinin dolu paketini almaya karar verirseniz yeni double ekranıyla gerçekten anlatılmaz yaşanır.
Diğer yazılar
Ducati'nin Amerika'daki Ofisi FBI tarafından basıldı
Tümünü görüntüle