alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
2020 BMW X1 sDrive16d | Neden Alınmalı? 2020 BMW X1 sDrive16d | Neden Alınmalı?
Oto Dünyası Şubat 12, 2021

2020 BMW X1 sDrive16d | Neden Alınmalı?


Alman markanın küçük SUV modeli, giriş motoruyla ne kadar mantıklı?

Artık BMW'nin otomobil sevgisini biliyoruz. Bu segment, on yıl önce X5'e giren ve şimdi X1'den X7'ye kadar birçok model sunan bir Alman üreticisidir. Geçen yıl o arabalardan dingil mesafeli X2'lere baktık. Şimdi kardeşi X1 zamanı.

2019 yılında piyasaya sürülen otomobil, 4,5 metreden uzun olmayan uzunluğu ile şehir içi kullanım için birinci sınıf zarif modellerden biridir. Güncellemeden sonra etkileyici bir pozisyon alan otomobil, önceki X5 versiyonlarını anımsatıyor.

X2, kullanışlı bir seçenek olarak kabul edilebilecek X1'in iç kısmının büyük bir versiyonudur. Türkiye'deki resmi seçimlerde iki motorun versiyonları ile kıyaslandığında 1. 5 litre dizel kullanılabiliyor.

Gelişmiş kompakt SUV segmenti, piyasadaki çeşitli 2 litrelik motor seçenekleri ve dört tekerlekten çekişli versiyonları olan Mercedes GLA, Audi Q3, Jaguar E-Pace ve Volvo XC40 gibi rakip modellere sahiptir.

Yeni modellerin bu modeli, özellikle de Mercedes BMW'yi nasıl etkileyeceğini görelim. Ayrıca, bu segmentteki bir otomobil için daha zayıf bir turbo dizel motor yeterli mi?

 Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Tüvtürk'te Pandemi'den dolayı kredi kartı ile ödeme dönemi başladı
Tümünü görüntüle