alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
 Land Rover'ın, Defender modelinin pick-up versiyonunu üretmesi için firmanın önünde fiziksel bir engel olmadığını belirtiyor Land Rover'ın, Defender modelinin pick-up versiyonunu üretmesi için firmanın önünde fiziksel bir engel olmadığını belirtiyor
Haberler Şubat 17, 2021

Land Rover'ın, Defender modelinin pick-up versiyonunu üretmesi için firmanın önünde fiziksel bir engel olmadığını belirtiyor


Defender pick-up'ı için müşterilerden bolca talep geldiği belirtiliyor!

İngiliz SUV üreticisi Land Rover'ın yetkilileri, daha önceden yaptıkları açıklamalarda Defender modelinin pick-up versiyonunun geliştirilme ihtimalinin bulunmadığını belirtmişlerdi. Fakat geçtiğimiz günlerde Jaguar Land Rover yetkilisi Nick Collins, bir Defender pick-up'ı için müşteri taleplerinin olduğunu belirtti.

Autocar adlı İngiliz otomobil medyası da Land Rover'ın, Defender modelinin pick-up versiyonunu üretmesi için firmanın önünde fiziksel bir engel olmadığını belirtiyor. Yani Defender'ın D7x adlı platformunun böyle bir versiyona uygun olacağı söyleniyor. Hatta JLR'ın üst düzey yetkilisi Nick Collins, "Land Rover Defender'ın bir model ailesi olacağını belirtmiştik." sözüyle ileride gelebilecek yeni versiyonların önünü açmış da oluyor diyebiliriz.

Collins'in bu sözü her ne kadar oldukça ufak bir ipucu olsa da Land Rover'ın bir Defender pick-up'ını gözden geçirdiğini düşünüyoruz. Ayrıca Defender'ın merdiven şasiye sahip olmaması sebebiyle bir pick-up olamayacağını da düşünmeyin. Çünkü Honda Ridgeline gibi piyasadaki, Ford Maverick ve Hyundai Santa Cruz gibi de henüz piyasada olmayan fakat yakında çıkış yapacak olan bazı pick-up'lar da merdiven şasiye sahip değiller.

Ayrıca Land Rover'ın, an itibariyle 3.0 litrelik sıralı 6 silindirli, 2.0 turbo benzinli 4 silindirli, dizel ve sıralı 6 silindirli, plug-in hibrit ve hibrit gibi çok çeşitli motor seçeneklerine sahip olan Defender için bir V8 motor seçeneği planladığı da konuşulanlar arasında yer alıyor.

Kaynak: AutocarPaylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Ford Otosan Ailesi olarak Türkiye ve Birleşik Krallık arasındaki STA'yı memnuniyetle karşılıyoruz
Tümünü görüntüle