alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
 Kia, 2027'ye kadar yedi yeni elektrikli otomobil çıkaracak Kia, 2027'ye kadar yedi yeni elektrikli otomobil çıkaracak
Haberler Ocak 15, 2021

Kia, 2027'ye kadar yedi yeni elektrikli otomobil çıkaracak


Kia , "Plan S" iş stratejisinin bir sonraki aşaması hakkında daha fazla ayrıntı yayınladı. Marka, 2027 yılına kadar yedi yeni EV piyasaya sürecek ve daha sürdürülebilir üretim yöntemlerine geçerek geri dönüştürülmüş malzemelere ve yenilenebilir enerjiye daha fazla güvenecek.
En büyük haber ise Kia'nın yeni nesil elektrikli araçlarının ilkini bu yıl Bahar aylarında piyasaya süreceği. Şirketin tamamen yeni E-GMP elektrik altyapısına dayanacak ve bu, maksimum 300 milden fazla iddia edilen menzil ve "20 dakikadan az" şarj süreleri sağlayacak.

Dahili olarak Kia CV olarak bilinen marka, showroomlara indiğinde gizemli EV'nin ne adlandırılacağını henüz onaylamadı, ancak firma, revize edilmiş şirket logosunu taşıyan ilk model olacağını söyledi. Ayrıca bu yeni halo arabanın en hızlı versiyonunun 0–62mph süresinin üç saniyeden daha az olacağını da biliyoruz.
Bu yeni EV, şirketin yeni tasarım dilini de başlatacak. Yeni otomobilin testlerden geçen prototip versiyonlarını daha önce görmüştük - ve şu anda firmanın ürün gamında bulunan hiçbir şeye benzemeyen yeni bir coupe-SUV silueti benimsemeye hazır görünüyor.
Koreli firma kısa süre önce, istek uyandıran yeni iş modeliyle birlikte çalışmak üzere tasarlanan yeni logosunu yayınladı. Şirketin eski oval logosu, "simetri ve ritim" düşüncelerini çağrıştırması beklenen "Kia" kelimesinin stilize edilmiş bir versiyonu lehine terk edildi.

Kia ayrıca, markanın "geleneksel üretim odaklı iş modelinden nasıl uzaklaştığına" işaret etmenin bir yolu olduğunu söylediği "Motors" son ekini de isim plakasından çıkardı. Son olarak, şirketin sloganı "güçten şaşırtmaya" dan daha mütevazı "ilham veren hareket" sloganına dönüştü

Yeniden yapılanmanın bir parçası olarak Kia, işini çevre dostu mobilite sektörüne genişletmeyi planlıyor ve dünyanın en büyük şehirlerinde kullanılmak üzere elektrikli araçlar ve otonom teknoloji sağlıyor. Firma ayrıca, Grab (Güneydoğu Asya) ve Ola (Hindistan) gibi dünyanın araç çağırma ve yemek dağıtım hizmetleriyle işbirliğini artırıyor.
Eve daha yakın olan Kia, İspanyol otomobil paylaşım hizmeti WiBLE ile de bir ortaklık kurdu. Şu anda şirketin Madrid şehrinde faaliyet gösteren 500 Kia Niro PHEV filosu var ve bu Kia'ya Rusya'da KiaMobility adlı kendi hizmet sürümünü başlatması için ilham verdi. Kia, bu tür eylemlerin şirketin bir mobilite sağlayıcısı olma nihai hedefine ulaşmasına yardımcı olacağını söylüyor.
Kia'nın Kıdemli Başkan Yardımcısı Artur Martins şunları söyledi: “Hareket her zaman markamızın kalbinde yer aldı ve insanları işimizin merkezinde hareket ettirdi. Hareket, insanlığın sürekli ilerlemesine, gelişmesine ve gelişmesine yardımcı olur. Bu nedenle Kia'da hareketin fikirlere ilham verdiğine inanıyoruz. "
Kia, 2030 yılına kadar talepte öngörülen beş kat artışa karşılık vermek amacıyla çok yakında kurumsal müşteriler için bir dizi amaca uygun araç (PBV) geliştirecek. Bunlar esnek kaykay platformları üzerine inşa edilecek ve kolayca kullanılabilen modüler gövdelere sahip olacak. her işletmenin ihtiyaçlarını karşılamak için değiştirildi. Seçenekler, düşük seviyeli lojistik araçları, araba paylaşımlı araçları ve teslimat araçlarını içerebilir.
 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Kia'dan yeni yıl indirimleri gelmeye başladı
Tümünü görüntüle