alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
 Karma Automotive, elektrikli suv çizimlerini yayınladı Karma Automotive, elektrikli suv çizimlerini yayınladı
Oto Dünyası Şubat 19, 2021

Karma Automotive, elektrikli suv çizimlerini yayınladı


Gerçekten elektrikli bir SUV üretecekler mi?

2014 yılında hayatımıza giren Karma Automotive, ortaya çıkarttığı konsept modelleri ile gündeme oturan bir firma oldu. 36 farklı bölgede premium elektrikli otomobil satışları gerçekleştiren üretici, şu sıralar Revero GT isimli sedan modelinin satışlarından bir hayli memnun.

Fakat görünüşe göre SUV çılgınlığı, California menşeli üreticiyi de etkisi altına alacak. Karma Automotive, ortaya çıkarttığı konsept modelleri ile gündeme oturan bir firma oldu

 

Karma SUV Patent Görüntüleri  

Aslına bakarsanız başvuru tam olarak 29 Nisan 2019 tarihinde yapılmış. Tam 15 yıl boyunca gördüğünüz tasarımın patentini elinde tutacak olan Karma, daha önce bizlere gösterdiği ürünlerin tamamına benzer bir SUV tasarlamayı başarmış. Oldukça pürüzsüz hatlara sahip olduğu görülebilen model, Revero GT gibi sportif yanını da ön planda tutuyor.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu başvurular Karma Automotive'in SUV planları hakkındaki ilk duyumlarımız değil. Geçtiğimiz yıl içerisinde üreticinin pickup ve SUV üreteceğine dair iddialar ayyuka çıkmıştı. Hatta markanın Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi'ne yaptığı başvuruda ürün gamında bir coupe, bir convertible, bir crossover, büyük bir SUV ve pickup modeli bulunduğu belirtilmişti.

Şimdilik hiçbir şey kesin olmasa da Karma Automotive'in hem pickup modelini hem de SUV'sini elektriklendireceğini biliyoruz. Bakalım üretici ilerleyen günlerde bize ne gibi sürprizler yapacak?

 Paylaş :

Etiketler

Karma

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Arabalarda ABS,ESP,EBD,TSC,BAS Lambalar ne anlama geliyor?
Tümünü görüntüle